Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka elektrolux EWF 10670 W wyciek wody w ostatniej fazie płukania

geryz 27 Mar 2012 19:57 2838 9
  • #1 27 Mar 2012 19:57
    geryz
    Poziom 7  

WITAM . Zauważyłem wyciek wody podczas płukania, zdjąłem górną obudowę pralki i zauważyłem, że podczas pobierania wody w ostatniej fazie płukania (gdy pobierany jest płyn do płukania) pryska woda z wężyka doprowadzającego wodę do plastikowej obudowy pojemnika na detergenty, ale nie wiem do końca czy to jest wina słabego samego wężyka? - chyba nie bo jak pobierana jest woda podczas prania , czy też płukania bez zabierania płynu to wycieków nie ma. Podejrzewam, że wina leż w tym pojemniku plastikowym z zespołem szuflad do którego jest doprowadzona woda - czy jest możliwe, że przecieka on tylko w momencie gdy ma być pobierany płyn do płukania ? Tam gdzie się wsypuje prosze i wlewa płyn woda jest "wstrzykiwana" przez "dysze" , czy może być tak , że dysze którymi jest doprowadzona woda "zabierająca" płyn do płukania są przytkane i pod wpływem większego ciśnienia woda wycieka "tyłem" czy ten pojemnik jest szczelny i nie ma takiej możliwości , jak się do tego pojemnika dostać ? Jestem laikiem i to jest pierwsza pralka którą postanowiłem sam naprawić" :| ale bez wsparcia nie dam rady :cry: pozdrawiam

1 9
  • #3 27 Mar 2012 21:54
    geryz
    Poziom 7  

dzięki ...tylko dlaczego akurat woda wycieka w ostatniej fazie płukania , a przez cały czas prania i początek płukania zero wycieków, przecież woda jest doprowadzana tym samym wężykiem :?:

0
  • #5 27 Mar 2012 23:02
    geryz
    Poziom 7  

dziękuje za ...cierpliwość i odpowiedzi na być może banalne pytania, ja chciałem wyciągnąć ten dozownik, ale niezabardzo wiem jak się do tego zabrać, przypuszczam,że te dysze są przytkane - bo woda w tej części która ma spłukiwać płyn ledwo kapie - jak się dobrać do tego dozownika :?: :?: :?:

0
  • #7 28 Mar 2012 08:26
    geryz
    Poziom 7  

faktycznie jak wyjmę szufladę to są widoczne 2 śrubki, z tyłu tego dozownika przychodzą 2 wężyki doprowadzające wodę - te akurat łatwo zdjąć, ale z góry są jakieś metalowe belki, czy ten cały dozownik mam wydrzeć do tyłu pralki pomiędzy tymi belkami ? ...a co to jest PNC :?: narazie fotki nie zrobie bo jestem poza domem

0
  • #8 28 Mar 2012 08:30
    czolgista
    Poziom 27  

Te poziome belki to wzmocnienie na siłę nierób tego ,zdejmij ew.panel przedni jak się nie uda wyjąć tej belki i zobacz jak jest to umocowane .PNC to numer po którym mogę dotrzeć do rysunku jej,powinien być na drzwiach od wewnątrz lub z tyłu.

0
  • #9 28 Mar 2012 09:08
    geryz
    Poziom 7  

pod drzwiami jest naklejka z numerami jest model pralki EWF10670 W, Typ HP941421 numer prod. 914904501/01 - czy to o to chodziło ? z tyłu pralki nie widać żadnych symboli. a może lepiej spróbować odkamienić te dysze wlewając jakiś środek do tych wężyków zamiast rozbroić połowę pralki :idea:

0