Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Golf mk4 1.9 TDI 110 KM skrzynia manual, klima, immo - nie odpala

kubek0302 27 Mar 2012 20:01 3810 6
  • #1 27 Mar 2012 20:01
    kubek0302
    Poziom 2  

Witam.
    Samochód jak w temacie, mam następujący problem:
    dwa dni temu podczas odpalania auta zapaliła mi się żółta kontrolka samochód z kluczykiem (domniemam, że to immo), zgasiłem sam.
    Po kilku próbach uruchomiłem go ponownie dojechałem do domu.
    Bez problemów kontrolka po ponownym odpaleniu silnika zgasła.
    Wczoraj rano samochód bez problemów odpalił, pojechałem do pracy, po ośmiu godzinach samochód nie chciał odpalić.
    Po przekręceniu kluczyka zapalają się normalnie wszystkie kontrolki, następnie gasną lecz samochód nie odpala tzn. na początku załapuje a potem z pod maski wydobywa się jedynie dźwięk zbliżony do odgłosu silnika elektrycznego, domniemam, że jest to dźwięk rozrusznika?
    Więc samochód nie odpala lecz kontrolka auta+kluczyk się nie zapala, "wszystko jest niby normalnie".
    Dodam, że w ostatnim czasie (ostatnie 15 000 km) wymieniane były świece, rozrząd, koło dwu masowe, płyny i wszystko działało bardzo sprawnie. Dodatkowo spalony jest jeden bezpiecznik na akumulatorze odpowiedzialny za wentylator chłodzący 30 A (zielony).
    Z tego co byłem w stanie sprawdzić.
    Czy problem z odpaleniem auta może tkwić w immo, bezpieczniku czy jest to jeszcze inna przyczyna?
    Na forach przeczytałem, że problem może być z kostką stacyjki.
    Dodatkowo mam jeszcze jedno pytanie, czy bateria w kluczyku może mieć z tym coś wspólnego tzn. czy jest od niej zależny w jakimś stopniu immo. i czy jeżeli się rozładowała, to wystarczy ją wymienić i problem zniknie?
    Czy jest to jakaś poważniejsza sprawa?
    Proszę o pomoc i z góry dziękuje.

• #2 27 Mar 2012 22:31
    decybel91
    Poziom 38  

Jak immo to powienień odpalić i po 3sek zgasnąć.
    Problem z elektryką, być może z niefabrycznym odcięciem lub właśnie kostka stacyjki.

• #3 27 Mar 2012 22:48
    przem27
    Poziom 29  

Ale autor napisał że rozrusznik kręci tylko nie zazębia, więc stacyjka odpada, raczej bendiks lub wieniec koła zamachowego lecz skoro koło dwumasowe wymieniane niedawno to zaczął bym od rozrusznika.
    pozdr

• #4 27 Mar 2012 23:02
    qwertyuiop1000
    Poziom 24  

Typowy objaw braku prądu do rozrusznika na bendix ,warto sprawdzć połaczenia przewodów przy rozruszniku ,mogą być tylko zaśniedziałe lub po prostu słabo dokręcone :idea: :idea: czyszcząc radzę najpierw odłaczyć aku :!: :idea:

• #5 28 Mar 2012 04:57
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Zasilić automat rozrusznika bezpośrednio z akumulatora. Jak będzie ok, kostka stacyjki, jesli nie zmierzyć spadek napiecia masa silnika - minus akumulatora i prądowy rozrusznika- plus akumulatora. Jeśli spadek jest niewielki, rozrusznik do naprawy. Usterka nie związana z immo. Bateria w kluczyku też bez znaczenia dla tej usterki, jak i dla systemu immo.

• #6 28 Mar 2012 18:55
    kubek0302
    Poziom 2  

Wskazówki wykorzystam dopiero w piątek, co prawda jestem w stanie sprawdzić jedynie przewody od rozrusznika i je oczyścić, ponieważ nie mam sprzętu pomiarowego. Jeżeli uda mi się uruchomić auto, na pewno o tym poinformuje w przeciwnym wypadku oddam je w ręce kogoś z większym doświadczeniem i potrzebnym oprzyrządowaniem.

• #7 28 Mar 2012 19:04
    trans-serwis
    Poziom 39  

Bendiks puszcza.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME