Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Martwe PS3 (nie wiadomo co z nią jest, nie YLOD...)

gustaf999 27 Mar 2012 22:16 3332 14
  • #1 27 Mar 2012 22:16
    gustaf999
    Poziom 7  

Witam
    Tydzień temu kupiłem okazyjnie PS3 FAT na allegro z pełnym wyposażeniem (2 pady, pudełko, instrukcje, wszystkie przewody) był tylko brak dysku i szufladki na dysk. Jest to wersja CECHG04. Konsola jest niesprawna a problem polega na tym że konsola nie chce wystartować. Jak podłączy się konsole do zasilania świeci sie czerwona dioda, jak się ją uruchomi to zapala sie zielona dioda (poprzedzona piknięciem tak jak prawidłowo powinna sie uruchamiać) i słychać że konsola pracuje ale bardzo cicho (powinna głośniej) no i w tym momencie nic sie dalej nie dzieje. Zero obrazu na TV... Dodam że napęd normalnie wciąga plyty.
    Następnie zaniosłem konsole do pobliskiego serwisu i niestety mi nie pomogli mówiąc że sami nie wiedzą co jest z nią... Nie wyświetla sie recovery menu itd. Podejrzewają że konsola ma wymazana pamieć FLASH dlatego nic się nie dzieje.
    Proszę więc o pomoc. Konsola wygląda na sprawnie mechaniczną.

P.S. Podłączenie dysku nic nie daje

0 14
  • #2 27 Mar 2012 22:30
    Hucul
    Poziom 39  

Mamy do Ciebie podjechać na diagnozę, czy przyłożysz konsolę do monitora o 23:05 :?:
    Masz jakąkolwiek wiedzę elektroniczną?

0
  • #3 27 Mar 2012 22:39
    gustaf999
    Poziom 7  

na niskim poziomie więc szukam tutaj pomocy. Liczę ktoś sie spotkał z podobnym problemem i wie co zrobić lub po prostu mi napisze co mam z konsolą zrobić by rozjaśnić sytuacje w temacie

0
  • #5 28 Mar 2012 13:06
    pawel899
    Poziom 21  

Sprawdzałeś na innych kablach? Jeżeli podłączasz przez hdmi to podłącz pod euro lub chinch.

Pozdrawiam

0
  • #6 28 Mar 2012 16:09
    gustaf999
    Poziom 7  

Sprawdzałem na HDMI, czy Euro nie ma różnicy. Jak wspomniałem w opisie konsola pracuje cicho, wentylatory nie wchodzą na obroty jak przy poprawnym działaniu (porównywałem z konsolą znajomego).
    Natomiast czy płyta była grzana to sprawdze

0
  • #7 30 Mar 2012 18:15
    gustaf999
    Poziom 7  

Tak wygląda płyta główna...nie wygląda na uszkodzoną więc jak wspomniałem prawdopodobnie uszkodzona pamięć FLASH...Licze na pomoc

Zasady dodawania fotografii znajdziesz tu: Zasady. Proszę to poprawić. - arnoldziq
    I nie pisz posta pod postem!
    [_P_]

0
  • #8 31 Mar 2012 23:37
    ebry
    Poziom 30  

Jeżeli konsola nie była wcześniej grzana, to należy zacząć od reballingu GPU a następnie CPU. Flashowanie pamięci nie jest takie proste bez sprzętu, do tego w pamięci są zapisane dane parujące. Jeżeli nie da się ich zgrać, niestety konsola może zostać jedynie dawcą.

0
  • #9 01 Kwi 2012 04:52
    bmserwis
    Poziom 36  

Podstawowe pytanie, była oryginalna plomba? Jeśli nie było, a konsola jest z Allegro to na 90% był robiony reflow, czyli rzeczone "grzanie".

0
  • #10 01 Kwi 2012 11:14
    gustaf999
    Poziom 7  

W którym miejscu jest Plomba ? (wiem że jest jedna na napędzie).

Dodam że napęd działa, konsola wciąga płyte i laser pracuje i płyta się kręci. Ale myślę że wynika to z tego że napęd dostaje zasilanie, ale czy w przypadku YLOD jest to samo ??
    Dodam również że konsola sama się nie wyłączy....może tak długo pracować jak nie straci zasilania

0
  • #11 01 Kwi 2012 12:12
    bmserwis
    Poziom 36  

Przed rozkręceniem na lewym boku konsoli, czarna naklejka z tekstem.

0
  • #12 01 Kwi 2012 13:15
    gustaf999
    Poziom 7  

hmm to fakt nie nie miała takiej plomby

0
  • #13 02 Kwi 2012 13:58
    pixel20
    Poziom 11  

Bardzo możliwe jest że ktoś chciał cofnąć soft do 3,55 i zabił konsolę właśnie takie ma objawy konsola się włączy jest pik i tyle czarny ekran brak aktywność usb, hdd

0
  • #14 02 Kwi 2012 16:23
    gustaf999
    Poziom 7  

rozumiem...czyli i tak lipa..no chyba że jest jakaś możliwość na naprawę ? Kiedyś coś czytałem że jak konsola ma błąd związany ze zmianą softu to świeci się tzn. "Czerwony ekran śmierci" (Red screen of death)

0
  • #15 02 Kwi 2012 16:52
    pixel20
    Poziom 11  

Owszem że jak ma błędy oprogramowania to jest Red screen na ekranie , ale jak jest całkiem uwalony soft konsola nie wstaje to ma takie objawy

0