Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Micra - Ustawianie zegara modułu

28 Mar 2012 09:22 2941 2
  • Poziom 37  
    Witam,

Mam problem z zegarem w Micrze Satela. W instrukcji pisze, że firmware 2.02 umożliwia automatyczne pobieranie danych (data, czas) przy logowaniu do sieci. U mnie ta funkcja nie działa. Dzwoniłem do Satela i kazali wgrać ostatnią wersję firmware-u (bodajże z 14.12.2011 r.). Ja mam u siebie wersję przedostatnią, czyli z 30.11.2011 r. (też 2.02). Czy wgranie ostatniej wersji rozwiąże problem? Mieliście podobne problemy? Moduł pracuje z kartą Play. Dodam, że moduł nie reaguje również na smsa o treści TIME, który to ma w/g instrukcji ustawiać datę i czas z telefonu. Dodam jeszcze, że po ukazaniu się ostatniej wersji firmware-u pisałem do Satela jakie wnosi ona zmiany. Odpisali, że poprawili komunikację z urządzeniami bezprzewodowymi.

Pozdrawiam.
  • OptexOptex
  • Poziom 12  
    Funkcja pobierania czasu w PLAY powinna działać. W polsce chyba tylko ORANGE jej nie realizuje. W moich wiadomości MICRA pobiera ten czas jednorazowo podczas logowania do sieci. Warto więc ustawić okresowy restart np co 24h dla dokładnej pracy zegara.
  • Poziom 37  
    Dzisiaj zaktualizowałem firmware do ostatniej wersji. Dobrym znakiem jest to, że zaczęła działać funkcja ustawiania czasu sms-em TIME wysłanym do modułu. Moduł sygnalizuje wykonanie komendy krótkim dźwiękiem sygnalizatora (nie wiem, czy to normalne). Nie zauważyłem aby po pierwszym restarcie moduł pobrał czas z sieci. Zobaczymy jednak jak będzie dalej. Poprzednio, stopniowo, czas rozjeżdżał się. Przy ustawionej transmisji testowej na "co 1 dzień", po kilkudziesięciu dniach, rozbieżność dochodziła do ponad 10 minut. Teraz ustawiłem automatyczny restart co 12 godzin. Zobaczymy, czy pomoże.

Pozdrawiam.