Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dvb-t Żnin -zakłócenia sygnału

28 Mar 2012 10:53 2196 6
  • Poziom 9  
    Witam,
    posiadam zwykłą antenę siatkową na której odbieram kanały z MUX2 z następującymi parametrami:
    - odległość od nadajnika w Trzeciewcu ok 62km

Dvb-t Żnin -zakłócenia sygnału

gdy otrzymuję sms kanały z mux2 zanikają i pojawia się napis brak sygnału.
    Czy zmiana wzmacniacza w antenie siatkowej na lna-177 załatwi sprawę czy tez coś innego muszę kombinować?
    Kabel antenowy zmieniłem na lepszy ekranowany

Proszę o poradę.

Pozdrawiam
  • flexghzflexghz
  • Moderator
    Jak zdejmiesz wzmacniacz to zapewne będzie lepiej. Zamiast wzmacniacza załóż symetryzator.
    Wzmacniacze LNA jak i SWA nie nadają się w ogóle do wzmacniana sygnału cyfrowego. Ponadto siła sygnału TV z Trzeciewca w Żninie jest na tyle duża, że wzmacniacz jest zupełnie zbędny a nawet szkodliwy.

Zalezności siły sygnału dla DVB są zupełnie odmienne niż dla sygnału analogowego.

Telefon komórkowy jest dość silnym nadajnikiem a wszelkie wzmacniacze antenowe odbierają wszystkie śmieci, także to co nadają komórki.

A to co masz na ekranie jest to sygnał MUX2 a nie MUX3
  • flexghzflexghz
  • Poziom 9  
    Moja pomyłka z tym mux2
    Dobrze spróbuje z tym symetryzatorem
    a czy wtedy zwykłe kanały analogowe mi nie znikną?I rozumiem że wtedy zasilacz antenowy przy tym symetryzatorze jest zbędny

Dziękuję za pomoc
  • Moderator
    Jeżeli antena jest sprawna i instalacja wykonana poprawienie, to TVP1/2 z Trzeciewca powinien być odbierany jak pocztówka.

Jeżeli kanały analogowe nadawane na dużych mocach znikną, to znaczy że instalacja jest do wymiany. Niestety, złe przyzwyczajenia stosowania wzmacniaczy, zamiast prawidłowych anten, są podstawowa przyczyna kłopotów w odbiorze sygnałów cyfrowych.
    Żnin jest w zasięgu trzech nadajników DVB; Trzeciewiec, Żółwieniec i Chojna.
  • Moderator
    Jak najbardziej...

Podstawa prawidłowego odbioru cyfrowego: dobra antena BEZ WZMACNIACZA..
  • Poziom 9  
    Dobrze to taki kupuję i dziękuję za pomoc. Pozdrawiam