Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VORDON 7" automapa się wyłącza

28 Mar 2012 11:10 6186 4
  • Level 2  
    Zakupiłem niedawno VORDONA 7" i zainstalowałem posiadaną od dawna przeze mnie legalną AUTOMAPĘ. Ogólnie jestem zadowolony ale jest jeden mankament. Podczas długiej trasy czasem zdarza się zatrzymać i wyłączyć silnik i wogóle zapłon. Nawigacja cały czas jest podłączona do zapalniczki i po ponownym włączeniu zapłonu i silnika AUTOMAPA znika wogóle urządzenie się wyłącza a na wyświetlaczu pojawia się symbol ładowania baterii i trzeba sprzęt od nowa włączyć i ponownie uruchomić od nowa AUTOMAPĘ. Czy ktoś wie jak pozbyć się tego problemu. Poprzednio używałem AUTOMAPY w smartfonie HTC i żadnych takich cyrków nie było. Mogłem dowolną ilość razy włączać i wyłączać silnik a nawigacja działała cały czas bez przerwy.
  • Level 26  
    Nie porównuj smartfona HTC do chińskiego badziewia VORDON.

Za pewne po wyłączeniu zapłonu napięcie w zapalniczce zanika, a po ponownym włączeniu pojawia się ponownie włączając ładowanie w vordonie. A to, że trzeba go włączyć to pewnie jedna z jego wad. Niech wypowie się ktoś kto posiada tego gps.

Proponuję zapewnić mu stałe zasilanie, niezależne od zapłonu.

PS. HTC z Windowsem? Bo na Androida jeszcze chyba nie wyszła.
  • Level 2  
    Tego HTC kupiłem bardzo dawno temu pod nazwą SPV M650 w sieci ORANGE z systemem WM5. A poza tym zdaje się, że to też Chińczycy tylko z Tajwanu.
  • Level 26  
    Tak, tylko pewnie HTC składają jacyś uczeni, inżynierowie, a vordona klasyczny chinol za przysłowiową "miskę ryżu". Poza tym ludzie chwalą sobie te vordony (czasami zastanawiam się czy te opinie w internecie nie są podrobione przez importerów tej marki) w stosunku funkcje urządzeń/cena.

Wracając do tematu, sprawdzałeś na stałym zasilaniu?
  • Level 2  
    Sprawa się już wyjaśniła. Okazało się, że wszystko jest w porządku, gdy używam ładowarki samochodowej kupionej w komplecie z nawigacją. Wtedy nic się nie wyłącza i mogę gasić i zapalać silnik dowolną ilość razy. Poprzednio używałem ładowarki od tego mojego starego HTC. Uważałem, że tak samo dobrze się spisze a jest ładniejsza, ma kręcony kabelek, niebieskie światełko i w ogóle jest śliczna. Ale niestety będę musiał używać tej brzydkiej ale współpracującej bez psikusów z moim VORDONEM. :D