Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

multiroom z n-tv standart HD, jaki przewód ethernetowy

28 Mar 2012 11:47 9451 2
  • Poziom 9  
    Witam !
    Czy któryś z kolegów wie, czy w połączeniu obydwu dekoderów w multiroom standart HD, wykorzystuje wszystkie 8 żył czy wystaczyło by może tylko 6 żył ?
    Jeśli wystarczy 6, to które z poniższych połączeń jest zbędne ?

multiroom z n-tv standart HD, jaki przewód ethernetowy

Acha jeszcze jedno, czy obojętne jest, która wtyczka crossovera jest w turbodekoderze ?
  • Poziom 27  
    Wszystko opisane jest tu: Link
    W multiroom połączenie wykorzystuje Kat. 5e - 100Mb - stąd wykorzystuje się 2 pary przewodów. Odpowiedż na pytanie drugie jest takie, że niema znaczenia, gdzie podłączamy skrosowaną końcówkę.
  • Poziom 9  
    Dziękuję jurkuc za sugestię.
    Rozwinę może nieco temat.
    Najpierw miałem miałem Cyfre+ i splitera przewodowgo, do niego 3 parowy przewód.
    Od zeszłego roku mam n-tv multiroom standart HD, który działał bez obopólnego połączenia do zeszłego tygodnia,
    kiedy to na drugim tv pojawił się monit o potrzebie takiego połączenia.
    Wujek google, ani inne miejsca nie chciały dać odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie trzy pary czy cztery są używane w komunikacji między dekoderami.
    Po sugestii jurkuca, połączyłem wtyki w konfiguracji jak niżej. Wielokrotne próby uruchomienia nic nie dawały.
    Instrukcje pobierane ze stron n-tv niczego nie dawały,
    Ba nawet wprawiały mnie w zdziwienie, ponieważ menu konfiguracji sieciowej, znacznie się różniło, od tego co widziałem na własnych tv.
    Konfiguracja automatyczna na obydwu tunerach w żaden sposób nie chciała nastąpić.
    Opis konfiguracji ręcznej, sprowadza się do info o bramce podsieci, reszta jest milczeniem. Czyżby chodziło o 0,35 zł za minutę z konsultantem ?
    W końcu ręczna konfiguracja ustawień sieci w postaci wpisania IP : 192.168.001.001 ( czarny box ) IP: 192.168.001.002 ( biały box )
    oraz takich samych bramek podsieci 255.255.255.000. Poskutkowało.
    Tak więc potwierdzam, że bezpośrednie połączenie ( bez internetu ! ) dwóch dekoderów jest możliwe na 2 parowej skrętce.

Konfiguracja kabelków wtyczek RJ45 jest następująca :

- wtyk 1 , pin 1 biało-zielony
    pin 2 zielony
    pin 3 biało-pomarańczowy
    pin 6 pomarańczowy

- wtyk 2 , pin 1 biało-pomarańczowy
    pin 2 pomarańczowy
    pin 3 biało-zielony
    pin 6 zielony