Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Golf 4 1.4 16v Obwód grzałki sondy lambda

Jerez 28 Mar 2012 12:09 15780 4
    Jerez
    Level 2  
    Witam, walcze z checkiem juz od sporego czasu. Wymieniłem sonde na inną, później jeszce raz (oryginały używane) i cały czas ten sam błąd, a nawet dwa. Konkretnie P0036 (H02S, blok cylindrów nr 1, grzałka nr 2)-wadliwe działanie, heater control circuit i P0141 (O2S, blok cylindrów nr 1, grzałka nr 2)-wadliwe działanie, sensor heater circuit. Byłbym mega wdzięczny, gdyście mi powiedzieli co mam sprawdzić i jak?
    Wyczytałem że: rezystancje grałki sondy, ciągłość przewodów i bezpiecznik. A gdzie to się dokłądniej znajduje? (sonde sam wymieniałem, także wiem gdzie jest łączenie kabli, sonda itd, jakby któs mi tylko nakreślił gdzie szukać)

Pozdrawiam Artur

ps, nie mam lpg
    kortyleski
    Level 43  
    Miernik i sprawdzić grzałke sondy, dwa białe kable. Potem zobaczyć czy z auta przychodzi zasilanie
    Jerez
    Level 2  
    Jak mam miernik, to ustawić go na ile?
    andrzej20001
    Level 43  
    Na ? a napięcie na V.
    Jerez
    Level 2  
    jak zmierzyłem napięcie na kostce (tej która jest w aucie to było między 9.6 a 11. Więc w miare chyba ok. Ale jak zmierzyc omy? bo odlączyłem sonde przykłądałemdo tych białych kabli i nic nie ruszało, cąły czas było 1. wiec chyba cos źle zrobiłem

Dodano po 25 [minuty]:

Udało się, omy około 12,2. WIec co może być nie tak i dlaczego mi pokazuje błędy na grzałce sondy?

Dodano po 2 [godziny] 35 [minuty]:

Nie wiecie gdzie moge sprawdzic czy te wartości są w normie? Bo szukam i nie moge znaleźć