Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Ford 2007R RDS + FORD 2050

MaFioSSeK 28 Mar 2012 14:25 2487 9
  • #1 28 Mar 2012 14:25
    MaFioSSeK
    Poziom 9  

Witam

posiadam ten zestaw , radio używane , zmieniarka okablowanie i zmieniacz FORD 2050 nowe z pudełeczka kupione z magazynu forda. Problem polega na tym ze po właczeniu sterownika zmieniarki na radiu nie zmienia sie w tryb CD w zaden sposob nie da sie radia ustawić by posłychać płyt. Obstawiam uszkodzone radio bo tylko ono jest używane czy da sie to jakoś naprawić w domowy sposób ?

0 9
  • #2 28 Mar 2012 14:33
    johnson255
    Poziom 17  

Selektem kolego wybierasz źródło? Jak wybierzesz CD to stoi i cisza? czy może przełącza się na tuner? Weź sprawdź przewody. "Przedzwoń" je.

0
  • #3 28 Mar 2012 14:47
    MaFioSSeK
    Poziom 9  

selectem też sie nie da , myślisz ze nowy przewód z folijki byłby uszkodzony

0
  • #4 28 Mar 2012 15:04
    johnson255
    Poziom 17  

Nie, nie to w takim razie jak nie możesz zmienić źródła dźwięku w radiu to tym klawiszem to, którym to robisz? bo chyba innego już nie ma do tego celu. Jak wkładasz kasetę to automatycznie przełącza ci się na kasetę a jak wyjmiesz to masz tuner, tak? Teraz jak podłączyłeś zmieniarkę i wciśniesz selekt to nic na ekranie się nie dzieje? A jak odepniesz i naciśniesz nie ma żadnego napisu na LCD? Typu NO CD? Jak przycisk nie reaguje to otwórz i sprawdź go...

0
  • #6 28 Mar 2012 16:26
    MaFioSSeK
    Poziom 9  

Panowie albo zachowujemy się jak fachowcy albo jak amatorzy

przecież w temacie jest radio 2007R czyli z obsługą cd changer ! radia bez R nie mają obsługi a radio mam takie jak to : http://codedradio.info/pics/FORD/R95VW-18K876-KA.jpg

źródło dźwięku na cd w tym radiu zmienia się automatycznie po wciśnięciu przycisku play na ford2050 tyle , że moje niestety na to nie reaguje

0
  • #7 29 Mar 2012 10:51
    johnson255
    Poziom 17  

Sprawdziłeś jak reaguje po wciśnięciu z podłączoną zmieniarką i bez? Bez podłączonej zmieniarki powinno wyskoczyć NO CD bądź nic, jeżeli natomiast podłączysz i dzieje się to samo ja na twoim miejscu bym sprawdził guzik PLAY którego na zdjęciu nie widzę, albo "przedzwonił" bym połączenie miedzy zmieniarką a radiem. Jeżeli przewód jest nowy, w takim razie może być jakiś "syf" w złączu. Czy to takie trudne do sprawdzenia?? Zdejmij pokrywę radia i zmieniarki i sprawdź połączenie jednego urządzenia z drugim na lutach złącz. Może znajdziesz na nich zimne luty, pęknięcia itp. Nikt kolego tego za ciebie nie zrobi. Sprawdź i napisz.

0
  • #8 30 Mar 2012 07:34
    MaFioSSeK
    Poziom 9  

Panowie kabel sprawdzony jeste dobry ! Tak jak mowiłem zmieniacz automatycznie musi przelaczyc radio w tryb CD !!! Select sluzy jedynie do korekcji dzwięku czyli bassow sopranów itd

0
  • #9 30 Mar 2012 14:50
    johnson255
    Poziom 17  

W takim razie jeżeli kolega twierdzi, że automatycznie musi przełączyć, to dlaczego nie podniesiesz pokrywy i nie sprawdzisz połączenia miedzy gniazdem a płytką? Na lutach!! A z drugiej strony to wydaje mi się dziwne, że na panelu nie ma przycisku do przełączania źródła dźwięku. Cały czas słuchałbyś CD?? A co jeśli chciałbyś włączyć tuner? Wyciągnąłbyś przewód od zmieniarki żeby "automatycznie" przełączyło się na tuner? Dla mnie jakaś bzdura. Dlaczego do tej pory nie sprawdziłeś dokładnie połączenia RADIO<---->ZMIENIARKA ? Na lutach płyty? Tylko sam przewód? Przecież kolega sam powiedział, że jest nowy i nie ma co do niego zastrzeżeń i że go już sprawdził. Więc otwórz pokrywy i sprawdź złącza. Jak wszystko będzie okej do będziemy się martwić dalej.
    Pozdrawiam.

0
  • #10 20 Lip 2014 01:09
    Vaux
    Poziom 9  

Mam dokładnie takie zestaw w swoim fordzie scorpio - przełączanie tuner <-> cd odbywa się wyłacznie przyciskiem "Play" na panelu 2050.

0
  Szukaj w 5mln produktów