Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hamulce Fiat Uno/Fiat Seicento.

28 Mar 2012 15:12 2937 3
  • Poziom 12  
    Niedługo będę musiał zajrzeć do przednich hamulców w samochodzie Fiat Uno mojej Małżonki.
    Trzeba będzie wymienić klocki, przypuszczam, że tarcze również, coś wyczyścić, przesmarować itp.

Trzy lata temu zrobiłem wszystkie hamulce zarówno z tyłu jak i z przodu. Całe zaciski były rozebrane na części pierwsze, wszystko wyczyszczone, wymienione wszystkie uszczelki, założone nowe tarcze i klocki.
    Jednak pomimo tych zabiegów hamowanie dalej pozostawia wiele do życzenia.

W porównaniu z Fiatem Seicento trzeba użyć więcej siły by uzyskać ten sam efekt hamowania.
    Seicento hamuje dosłownie w miejscu, a hamulce w Uno działa tak jakby nie było wspomagania.
    Dodam, że wspomaganie działa prawidłowo.

Zastanawiam się nad tym by wywalić te oryginalne zaciski hamulcowe z Uno i zamontować nowe z Seicento.
    Do tego oczywiście nowe klocki i tarcze.

W związku z tym, że i tak muszę znów grzebać przy tych hamulcach to chciałbym wymienić te przednie zaciski na lepsze.
    Zanim zdecyduję się jednak dokonać zakupów chciałbym się dowiedzieć czy całe, kompletne zaciski z Seicento razem z podstawą zacisku, czy jak to też nazywają - jarzmem, będą pasowały do Uno.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator Samochody
    fred77 napisał:
    hamulce w Uno działa tak jakby nie było wspomagania.
    Dodam, że wspomaganie działa prawidłowo.

Więc nie działa prawidłowo.
  • Poziom 12  
    Mocne czy nie mocne. Wszystko działa jak należy, sprawdzane było na wiele sposobów i nic. Zaciski w Uno są podobne lub nawet takie same jak w Polonezie, mocowane na takie kliny i wszelkie kombinacje nic nie dają.

Powiedzcie mi tylko czy kompletne zaciski z Seicento będą pasowały do Uno. Nic więcej nie chcę wiedzieć.