Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zwarcie w radiu Pioneer DEH-3500 MP

dav1990 28 Mar 2012 15:16 4889 3
    dav1990
    Level 9  
    2 dni temu podczas proby podlaczania radia zdarzyl mi sie maly wypadek. Podczas skrecania kabla pociagnietego z akumulatora(b+) w celu podlaczenia go pod wzmacniacz, niestety niefortunnie upadl mi on na radio(obudowe) ktore lezalo na siedzeniu obok...
    Efekt byl nastepujacy: zaiskrzylo, z radia zaczal wydobywac sie lekki ciemny dymek.
    Kabel ten szybko podnioslem, zaizolowalem i sprawdzilem czy nic powaznego nie stalo sie z radiem.
    Od razu zobaczylem ze bezpiecznik sie spalil wiec wymienilem go na nowy i postanowilem podlaczyc radio.

Niestety po podlaczeniu pod kostke iso glosnikow i zasilania dzieja sie 2 rzeczy:
    -Z glosnika (lewy tyl) wydobywaja sie trzaski
    -na wyswietlaczu nic sie nie dzieje i nie da sie wlaczyc radia
    -po opuszczeniu panela widac ze dioda pod napedem swieci sie swiatlem przerywanym z rowna czestotliwoscia(foto)

Dzwonilem do elektronika w bydgoszczy ktory podpowiedzial mi ze objaw mrugania diodki moze oznaczac jakis kod bledu...

Dodam rowniez ze z radia wyciagnalem kostke i podlaczylem pod inne radio pioneer(Deh 3730) do instalacji w tym samym aucie(Opel Astra F) i dziala bez problemu.
    Ponizej komplet fotek ulatwiajacych identyfikacje problemu:
    Zwarcie w radiu Pioneer DEH-3500 MP Zwarcie w radiu Pioneer DEH-3500 MP Zwarcie w radiu Pioneer DEH-3500 MP Zwarcie w radiu Pioneer DEH-3500 MP
  • Helpful post
    mkpl
    Level 37  
    Na 90% padłą końcówka mocy. Sprawdzisz to następująco podczas włączenia radia na każdym pinie względem masy ma być polowa napięcia zasilania. Generalnie i tak trzeba rozkręcić i pooglądać co wydymiłeś
    dav1990
    Level 9  
    Ok radyjko dalem do zaprzyjaznionego elektronika, mowil ze po swietach rozbierze i sprawdzi co to moze byc wiec jeszcze nie zamykam i dam odpowiedz dla potomnych ;)
    dav1990
    Level 9  
    Padla koncowka mocy: koszt naprawy to 100 zl(z wliczona w cene koncowka)