Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napięcie ładowania akumulatora

28 Mar 2012 15:24 2971 4
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam problem z ładowaniem akumulatora, ładowanie waha sie pomiędzy 13,1 a 13,6V czasem wkoczy na 14,1V bez względu czy silnik ciepły czy zimny. Lampka ładowania na desce sie nie świeci. Czy taki stan rzeczy może miec miejsce przez stary akumulator czy coś trzeba pogrzebać głębiej? Auto jezdzi normalnie Seat leon 1,9tdi 110km. Pojezdziłem troche i mniej wiecej sytuacja wygląda tak :D
    Dane z wyswietlacza climatrtonica bez swiateł mijania na dziennych
    Rano po nocy po grzaniu swiec bylo 12,1V odpalił na dotyk.
    Później w okolicach 13,8V i na trasie zaobserwowałem ze jak jade mam te 13,7 jak włącze grzanie szyby wzrasta na 14,1 po wyłączeniu zostaje tak na chwile, jak włącze wentylator spada do 13,4-13,6 po wyłączeniu minimalnie rośnie.Na klimatyzacji rośnie do 14,5V po wyłączeniu 14,3V. Jak sie zatrzymuje leci na 13,3-13,6V. Już niewiem czy coś jest nie tak czy może przesadzam. Strasznie mnei denerwuje takie wahania tego napięcia ponieważ mam dzienne swiatla podłączone pod akumulator i moduł je włącza w okolicach 13,5V i czasami w czasie jazdy sie wyłączą.Mam nadzieje że napisałem troche zrozumiale Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Na szybko tam patrzyłem i wszystko ok było ale jeszcze raz zobacze.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Ok dzięki za sugestie ale dziś juz nie dam rady sprawdzić :)