Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laser FL-02 jak ustawić switche aby reagował na muzykę

fiukis 28 Mar 2012 17:43 3356 6
  • #1 28 Mar 2012 17:43
    fiukis
    Poziom 12  

Witam pewnie dla większości was będzie to łatwe pytanie i bardzo się z tego cieszę otóż jak mam ustawić switche w wyżej wymienionym laserze aby ten reagował na muzykę ma wbudowany mikrofon także wiem że jest taka możliwość oprócz tego można nim sterować poprzez kanały DMX oraz ma wbudowany własny program . Wydaje mi się że właśnie na tym cały czas działa bo jak muzyka nie gra to laser i tak działa i wyświetla różne wzory .

-1 6
  • #2 29 Mar 2012 15:38
    adambyw
    Moderator Akustyka

Ile przełącznik ma switchy? 10?

Z tego co wydedukowałem to powinieneś dać na ON tylko switch 9. Jeżeli masz 2 lasery, to z out pierwszego dajesz XLR na drugi, i na drugim podnosisz switche 1 i 9. W tedy drugi będzie synchronizował się z pierwszym.

0
  • #3 29 Mar 2012 19:43
    fiukis
    Poziom 12  

Mam jeden laser a przełączników switch mam 10. Jeśli ustawie switch nr. 9 na ON to fakt wyświetla jakieś efekty ale jak ściszę muzykę to również wyświetla efekty także myśle że działa wówczas ten zaprogramowany program aczkolwiek z tyłu tego laseru jest również pokrętło do regulacji czułości mikrofonu jak nim kręcę to wzorki wyświetlają się albo szybciej albo wolniej itd analogicznie do danej strony. A tak myślę że gdy będzie ustawiony laser do grania w rytm muzyki to gdy ściszę muzykę to laser powinien przestać wyświetlać elementy tak ja myślę. Zapraszam do pomocy

0
  • #4 30 Mar 2012 14:17
    adambyw
    Moderator Akustyka

Według powyższej skromnej instrukcji, switch 9 odpowiada za tryb automatyczny. Pozostałem nie mają znaczenia, oprócz pin1, który po podniesieniu pracuje w trybie automatycznym z synchronizacją do innego lasera. Możesz próbować go podnieść, może zareaguje na dźwięk.

Możesz wstawić zdjęcie panelu tego lasera?

0
  • #5 30 Mar 2012 14:41
    MuNiO
    Poziom 26  

To jest wersja z potencjometrem czułości mikrofonu? W podobnym złomie wszystkie dipy na off i potencjometr odkręcić w prawo.

0
  • #6 14 Gru 2013 17:48
    Nusu
    Poziom 8  

Cześć

Jestem posiadaczem tego laser. Laser sam w sobie nie ma reaguje na muzykę. Potrzebujesz sterownik DMX.

Do laptopa przez USB - używając specjalnego programu.

Np. taki -> Link

lub

Sprzętowy np. taki -> Link

Dodam jeszcze, że ważna jest ilość kanałów. Sprawdz dokładnie parametry. Ja swój sprzęt zakupiłem 4 lata temu tak, że nie pamietam dokładnie.

Pozdrawiam

0
  • #7 13 Kwi 2014 10:51
    Audioman2012
    Poziom 9  

Witam ja również mam ten sam problem zakupiłem niedawno takowy laser jak na dołączonych foto i tez nie mam pojęcia jak to ustawić żeby reagował na dźwięk. Laser posiada z przodu micro i diodę sygnalizacyjna ze micro działa że zbiera dźwięk z tylu potencjometr do czułości mikrofonu. Pomoże ktoś ?

0