Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scenic 1,9dCi '01 licznik raz działa, raz nie działa nieregularnie

28 Mar 2012 18:01 5282 4

• Poziom 11  
    Witam Was serdecznie jak w tytule:
    Renault Scenic 1,9dCi skrzynia manualna rocznik 2001.

Problemem jest raz działający licznik, częściej nie działający zjawisko pojawia się całkowicie nieregularnie.
    Nie wychyla się ani wskazówka prędkościomierza, ani nie zlicza przejechanych kilometrów, w momencie, gdy licznik przestaje pokazywać zapala się również kontrolka ABS, STOP i SERVICE. Po podłączeniu klipa nie ma błędów, lecz z ABSem nie można się połączyć.

W skrzyni nie ma żadnych czujników, poza sygnałem biegu wstecznego.
    Wtyczki czujników ABS czyste, ładne przejście, pierścienie przegubów całe i wyczyszczone.

Przeczytałem inne tematy na forum, ale nie znalazłem odpowiedzi, poza tym, nie mogę znaleźć żadnego czujnika, skrzynki na ścianie grodziowej, podszybiu, czy w nadkolach.

Za wszelkie rady bardzo dziękuję.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Użytkownik usunął konto  
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze

• Poziom 11  
    Słuszna sugestia, nie blokuje drzwi, ale jak się załączy licznik to zablokuje, może też nie zawsze, ale zdarza się. Przykład: jadę sobie w trasie, nagle licznik wskoczy na np. 120, spadnie do 0 i pokazuje te 90km/h i wszystko Ok i po chwili zamkną się drzwi.
    Czyli jak mam poprawić styki w skrzynce bezpieczników i przekaźników po stronie kierowcy, czy szukać przerwy w kablach, może jakaś podpowiedź które to piny etc?

• Poziom 11  
    A więc tak, okazało się, że nie było styku masy pod sterownikiem. Masa poprawiona licznik działa (wskazuje prędkość, zlicza pokonany dystans) kontrolka STOP, SERVICE i ABS zgasły na stałe. ABS działa poprawnie.
    Pozostał jednak mały szkopuł drzwi po przekroczeniu tych 10, czy 20km/h automatycznie się NIE zamykają, a z ważniejszych spraw to komputer nie oblicza średniego, ani chwilowego spalania, oraz dystansu na jaki pozostało paliwo. I tu pojawia się moje ostatnie pytanie, co odpowiada jaki czujnik i co może mieć wpływ na brak powyższej informacji dotyczącej spalania paliwa etc.

• Poziom 11  
    Nie dodałem po przejechaniu pewnej ilości kilometrów komputer zaczął wskazywać średnie spalanie, przejechany dystans, na ile km pozostało paliwa etc. temat uważam za zamknięty. Pozdrawiam