Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomiar indukcyjności i prądu maksymalnego cewki

Marcin8051 04 Sty 2005 00:07 4564 2
  • #1 04 Sty 2005 00:07
    Marcin8051
    Poziom 19  

Czy ktoś widział jakieś użądzenie do pomiaru cewek coś np na mikroprocesorze co mierzyło by indukcyjność cewki a przy okazji maksymalny prąd przy którym się nasyca. Mósiało by to mieć możliwość nastawy górnej granicy nastawy prądu. Myśle że w miare szybki mikrokontroler z przetwornikiem A/C mógłby sobie z tym zadaniem poradzić. Jakby ktoś widział materiały na ten temat to prosze o podesłanie właśnie zabieram się za coś takiego i zastanawiam się nad tym jakie mam szanse powodzenia :).

0 2
  • #2 09 Sty 2005 11:11
    cyberdar
    Poziom 31  

Tu jest schemat mirnika mikroporcesorowego, który umożliwia pomiar indukcyjności i pojemności z automatyczną zmianą zakresów ale niestety nie słyszałem o miernikach, które mierzą prąd nasycenia cewek czy dławików.

pozdrawiam cyberdar

0
    Załączniki:
  • #3 09 Sty 2005 14:04
    Marcin8051
    Poziom 19  

1)czy mógłby ktoś ten plik przepakować na zipa i podesłać bo rar coś mi nie działa jak go otwieram to jest pusty :(.

2) Mierników indukcyjności widziałe kilka a tę funkcję posiadają niektóre multimetry wiec to nie problem. Bardziej by się przydał miernik maksymalnego prądu cewki przy nawijaniu dławikuw albo trasformatorków do przetwornic było by to porzydatne. Sam ustalam szczeline i teraz raczej robie wszystko na czuja wiec pewnie nie udaje mi się zrobić tego dobrze :(. Jakoś działa ale miernik nasycenia byłby bardzo przydatny. Bo generator i oscyloskop są mało poroczne i z dokładnością kiepsko.

0
  Szukaj w 5mln produktów