Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet 50 mb i tv w netii-zrywanie połączenia

28 Mar 2012 20:25 3735 12
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam w promocji pakiet usług w netii. wszystko działa na ruterze Technicolor TG589vn i dekoderze Netia Player. Niestety od początku nic nie działa jak powinno, zarówno internet jak i tv zrywa połączenie. Ruter się restartuje najprawdopodobniej zawsze w tym czasie. Awaria była zgłaszana telefonicznie dziesiątki razy, technicy byli dwukrotnie i nikt nic nie potrafił wskurać. Czytałem gdzieś że czasem skutkuje podbicie parametru SN margin. Zadzwoniłem do nich, podobno to zrobili ale odczyt na ruterze nie zmienił się. Proszę o wszelkie możliwe sugestie bo Ci technicy co byli nie wymyślili nic poza poradzeniem mi spakowanie tego wszystkiego i odesłania do netii :D

Internet 50 mb i tv w netii-zrywanie połączenia
  • Poziom 20  
    Spotkałem się ostatnio z takim przypadkiem w netii. Działo się to co piszesz dokładnie w godzinach 11 - 17. W netii powiedzieli, że to na 100% wina routera co wydawało się dziwne. Był to któryś z modeli starszych PENTAGRAMÓW (Cerberus). Właściciel miał inny modem (linksys wag120n) i po zamianie jest stabilnie cały czas. Kilka dni wcześniej Cerberus działał stabilnie na neostradzie, lecz było to znacznie bliżej całej centralki TP. Po przeniesieniu był w odległości większej o pare kilometrów.

Domniemam, że Cerberus nie był odpowiednio "czuły" i nie radził sobie z sygnałem netii na tej odległości.

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    U mnie na razie nikt nie twierdził, że to wina rutera. Właściwie nikt nie powiedział nic co może być przyczyną... chcieli co prawda wymienić netia player (nie działa też często program tv i informację o programach). Ale mi się wydaje raczej bardziej prawdopodobne że wina leży po stronie rutera(to on się restartuje) lub samej linii. Tylko, że ruter jest nowy od nich więc mógłbym chyba tylko żądać wymiany?
    Chyba swojego starego nie mogę użyć bo nie będzie obsługiwał TV, prawda?
  • Poziom 20  
    W linku poniżej pewien człowiek miał podobny problem.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1723137.html

Po przeczytaniu stwierdzam, że należy być natarczywym w stosunku do netii bo inaczej palcem nie ruszą.

A czy będzie TV na innym modemie? Jeśli dekoder podłączasz do modemu za pomocą kabla LANowego to musi działać.
  • Poziom 9  
    No nie wiem... stary ruter raczej nie obsługuje VDSL a chyba musi być ruter z tym żeby działało? Stary tak na szybko nie uzyskuje połączenia.
  • Poziom 20  
    Faktycznie. Dodatkowa funkcja. No ale samo połączenie możesz zdiagnozować i będziesz już mniej więcej wiedział na czym stoisz i z czym iść do netii.
  • Poziom 9  
    Na starym nic nie zdiagnozuje chyba, bo się w ogóle nie łączy. Dioda ADSL miga tylko.
    Może ten screen z nowego posta daje jakąś diagnozę? Ja niestety nie potrafie czytać tych parametrów...

A do netii pójdę chyba z reklamacją po prostu, tylko nie wiem czy coś mi uznają skoro i tak przez pierwsze 3 miesiące nie płacę za usługę.
  • Poziom 20  
    Idź do nich śmiało i powiedz jak jest. Podpisałeś umowę a oni zobowiązują się do świadczenia usługi. Usługa nie jest Ci dostarczana.

Pozdrawiam i powodzenia.
  • Poziom 9  
    Ale serio? To znaczy, że o zwiekszenie SN Margin nie ma sensu prosić?
  • Poziom 20  
    Ja jeszcze nie słyszałem ani nie wyczytałem żeby komuś na neostradzie to się działo. (co nie wyklucza że tak mogło być)
  • Poziom 9  
    Ta już to wiem, czytałem... Ale może wina leży gdzieś jeszcze. W każdym razie złożyłem reklamację formalnie, zobaczymy czy coś z tym zrobią.