Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telefon z klawiaturą QWERTY - jaki wybrać?

malyjohen 28 Mar 2012 21:28 8587 30
    malyjohen
    Level 9  
    Witam. Mam zamiar kupić telefon (najlepiej Nokię) z klawiaturą qwerty. I tu pojawia się mały problem gdyż nie wiem co wybrać więc proszę o pomoc w wyborze.
    Zastanawiałem się nad Nokią C6-00.
    A i chcę rozsuwaną (w poziomie na dwie ręce).
    malyjohen
    Level 9  
    A miałeś? Jest wytrzymała? Nie zawiesza się?
    QORDIAN
    Level 12  
    Z takich noki to tylko N900-brak zawiechów,można podrasować.
    KRY5PIN
    Level 36  
    Podstawowe pytanie. Ile chcesz wydać na swój nowy telefon??
    wariato
    Level 43  
    Nie ma podanego budżetu więc chyba nieograniczony. Ja polecę E75. Dość wygodnie się na niej pisze.
    martinez2014
    Level 16  
    hej, może wypiszę się na ten temat: nie polecam Ci napewno nokii n97 mini piszę z własnego doświadczenia lepsza jest ta większa n97, a jeszcze lepsza będzie E75 tu się przyłącze do kolegi wyżej. pozdrawiam
    kuras00

Level 12  
    Co do wypowiedzi kolegi wyżej "duża" n97 ma pewną wadę fabryczną a mianowicie klapka aparatu zostawia paskudne 3 rysy na szkiełku dlatego na rynku została zastąpiona przez "poprawioną" mini. A jeżeli chodzi o te nokie osobiście stwierdze że nadają się one na przycisk do papieru.

E75 godny polecenia. Ewentualnie coś w innym kierunku czyli Desire Z ze stajni HTC.
    12pawel
    Level 33  
    malyjohen wrote:
    Zastanawiałem się nad Nokią C6-00.

Nawet nie zła, ale jeszcze w symbianie więc jeśli chodzi o możliwości to nie najlepiej.
    QORDIAN
    Level 12  
    kuras00 wrote:
    E75

beznadziejny telefon-mały ekran,powolna-zegar proc. ma magiczne 369 Mhz
    kuras00

Level 12  
    QORDIAN wrote:
    kuras00 wrote:
    E75

Zależy kolego do czego ma być ten telefon. Sam używam Xperii Arc wyciskając z niego ile się da i dodatkowo E70 tylko do esów.
    tomek170891
    Level 11  
    Mam n97 od pół roku i nie narzekam na ten telefon. Ma wszystko czego potrzebuję
    compix
    Level 17  
    A może jakaś motorola? Koniecznie Nokia? Tak jak napisał kuras00 HTC desire Z dobrym wyborem by był, lub motorola milestone 2 lub jedynka w zależności od budżetu i do czego ma być telefon.

Zdecydowanie do smsów desire Z będzie lekka przesadą.

Może Ci się motorola flipout podoba? taki kwadracik ae qwerty ma :)
    malyjohen
    Level 9  
    No co do ceny to tak około 500-600zł
    compix
    Level 17  
    Telefon musi być nowy, czy może być używany?
    malyjohen
    Level 9  
    Raczej używany.
    compix
    Level 17  
    Motorola fliptout się znajdzie w tej cenie, ale milestone też można upolować.
    Zależy Ci na systemie w telefonie?
    User removed account
    User removed account  
    malyjohen
    Level 9  
    Nie zależy mi zbytnio na systemie ale lepiej symbiana.
    12pawel
    Level 33  
    No to jeśli symbian i Nokia to C6 jest ok.
    compix
    Level 17  
    W takim razie tylko nokia została.
    LysyOsw
    Level 26  
    Nie bierz C6 bo to rozsuwany i awaryjny model.
    Ja Ci polece tak jak wyzej Nokie E75. A jak ktos mowi ze 369Mhz to malo, to jest chyba lupim maniakiem cyferek bo telefon dziala szybko, i wszystko co sie na nim robi dziala plynnie...
    Jezeli E75 odrzucasz to kup e71... To bardzo udany model i ma symbiana z fp1 a nie fp2(e72,e75, e52 itp). Fp1 jest stabilniejsze moim zdaniem. Polecilbym Ci e72 ale ma malo ramu... Celuj wiec w e75/71 i nie pozalijesz. Chociaz ja bylbym za 71 bo jest bez slidera, ma lepszy system i lepsza klawiature(e75 ma dobra) ale e71 lepsza...
    Janosik_pat
    Level 15  
    Zakładałem podobny temat, miałem dylemat między n97 - n97mini a c6

Wybrałem N97 mini - dlaczego ?
    Nowsza od N97, klawiatura na całej powierzchni, ładny wygląd w stosunku do c6( to już moja sugestia ).

Sprawuje się super, raz się trafił błąd przez parę dni użytkowania. Internet sprawuje się ok, dzięki klawiaturze czuję się jak bym pisał na komputerze, i wiem że mogę skorzystać z każdej chwili z "komputerka".

Mi zależało na aplikacjach office które jednak nie spełnia moich wymagań w 100% ale nie można wymagać cudów ( licencja 25 zł i można edytować oraz tworzyć ) oraz czasem na nawigacji podczas wycieczek w obcym mieście.

Wracając do nawigacji to Nokia standardowo wyposażona jest w Ovi, pobrałem niedawno mapy paru państw i jestem mile zaskoczony, może nie jest to automapa gdzie miałem wyszczególnione budynki w 3d ale numeracja ulic jest a to jest ważne, sam odbiornik GPS w miarę szybko znajduje satelity ( o wiele szybciej a nawet nieporównywalnie w stosunku do Samsunga Omni ).
    Przyznam się że nie chciałem żadnego telefonu z klawiaturą na "wierzchu" nie podoba mi się ten styl, wole żeby był dla mnie małym komputerkiem kiedy ja chcę ;).

Za krótko się zastanawiałem bo mogłem wybrać n900, ale na szybko wygrała cena i wymiary ( jest grubsza i cięższa ).

Pozdrawiam
    dicappo
    Level 20  
    Nokia E7 będzie chyba najlepszym rozwiązaniem z qwerty.
    Janosik_pat
    Level 15  
    dicappo wrote:

Do 500-600 zł ?
    LysyOsw
    Level 26  
    Jeżeli przeżyjesz brak AF to E6 do wyrwania jest za tą cenę :)
    QORDIAN
    Level 12  
    kuras00 wrote:
    QORDIAN wrote:
    kuras00 wrote:
    E75

Zależy kolego, do czego ma być ten telefon. Sam używam Xperii Arc wyciskając z niego, ile się da i dodatkowo E70 tylko do esów.

Ze swype napiszę szybciej esa niż Ty na swojej E70.
    LysyOsw
    Level 26  
    QORDIAN wrote:
    kuras00 wrote:
    QORDIAN wrote:
    kuras00 wrote:
    E75

Zależy kolego do czego ma być ten telefon. Sam używam Xperii Arc wyciskając z niego ile się da i dodatkowo E70 tylko do esów.

Ze swype napisze szybciej esa niż Ty na swojej E70.

E70 do pisania na pewno fajny, poleciłbym.
    Ale masz tam starego symbiana z 220MHz i mało ramu, więc trochę muli (jak n73). Celuj e E63/71 bo to są szybkie telefony i idealne do pisania
    dicappo
    Level 20  
    Janosik_pat wrote:
    dicappo wrote:

Do 500-600 zł ?

Używaną można znaleźć w tej cenie.
    malyjohen
    Level 9  
    Już raczej biorę Nokię e7 za ok. 700złoty oczywiście używana.