Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uzupełnianie tuszu,HP,21,rozmazujący się pigment

billy_black 28 Mar 2012 22:57 1998 7
  • #1 28 Mar 2012 22:57
    billy_black
    Poziom 8  

Posiadam drukarkę HP działającą na oryginalnych pojemnikach 21 i 22. Od niedawna zacząłem je regenerować przy pomocy marki Proink, a następnie skyhorse (dla każdej marki stosowałem oddzielny oryginalny pojemnik).

Kolory zachowują się bardzo ładnie w obu przypadkach ale jest problem z czarnym. Pierwszy po wyschnięciu pigmentu bardzo łatwo się rozmazuje, sytuacja wygląda trochę lepiej w przypadku skyhorse'a. Czy ktoś zna lepsze marki pigmentowe albo powie mi czy jest w ogóle sens szukać? Obecnie planuję zakup Linki nigdzie nie mogę doszukać się opinii na jego temat.

• Pomocny post
    #2 29 Mar 2012 00:08
    Jurtv
    Poziom 19  

Może problem w papierze?
    Kartridż z czarnym HP45 (drukarka HP960c) napełniałem atramentem InkTec. Bardzo ładnie na tym drukowała, brak problemów ze schnięciem, atrament dawał głęboką czerń i ostre krawędzie czcionek.

• #3 04 Kwi 2012 20:38
    billy_black
    Poziom 8  

Dzięki za odpowiedź. Właśnie zakupiłem InkTek'a. Po napełnieniu podzielę się opinią na forum. BTW nie wiesz jak często należy drukować aby ten tusz nie zasychał w głowicy i czy strona kartki na jakiej wykonujesz wydruk wpływa na jego jakość?

• #4 04 Kwi 2012 21:09
    Jurtv
    Poziom 19  

Stosując ten tusz u siebie nie miałem żadnych problemów z zasychaniem głowicy, a na pewno zdarzały się dłuższe przestoje w granicach miesiąca. Przez ostatnie lata ta drukarka służyła mi głównie do druku na cz-b. Nawet po napełnieniu nie uruchamiałem czyszczenia programowego, tylko drukowałem czarny kwadrat o boku ok. 10cm.
    Drukarka padła, a głowica czarna dalej drukuje w innej drukarce.
    Jedynie przed napełnieniem moczyłem dysze przez ok. 20 min. w płynie czyszczącym, do tego własnej 'konstrukcji" ;) , czyli letnia woda z płynem do mycia naczyń. Dla pewności polecam specjalne płyny do udrażniania.
    Atrament pigmentowy drukuje ostrą czcionką na zwykłym papierze, oczywiście lepiej jest na papierach powlekanych, gdzie atrament mniej się rozpływa po kartce.

• #5 04 Kwi 2012 23:04
    musk1979
    Poziom 12  

Bardzo dobre opinie są nt. tuszy OCP, polecam również do tuszy HP jak i Canona

• #6 08 Kwi 2012 01:09
    delfinek2
    Poziom 12  

no tak black point i inne firmy stosują tusze pigmentowane :))))) ale ile tam pigmentu???? mam tusze z wysokiej półki nawet ich na allegro nie ma, bo tam sprzedaje się głównie drugi składnik tuszu pigmentowanego czyli h2o :))

• #7 10 Kwi 2012 18:33
    billy_black
    Poziom 8  

Właśnie przeprowadziłem pierwsze próby tuszu InkTec i muszę powoedzieć że jeżeli chodzi o rozcieranie sie tuszu to jest on jakościowo porównywalny do tuszy Skyhorse.
    Zastanawiam się teraz nad tuszem barwnikowym ponieważ jest on pozbawiony pigmentu. Czy może mi ktoś polecić jakąś markę?

delfinek2 napisał:
    mam tusze z wysokiej półki

Możesz napisać jaką firmę masz na myśli?

• #8 10 Kwi 2012 19:55
    Jurtv
    Poziom 19  

Czytając tak o Twoich problemach z rozmazywaniem, interesuje mnie na jakim papierze drukujesz? Czy aby papier ma odpowiednie właściwości do absorbcji tuszu? Jeśli tusz będzie słabo wsiąkał, to może to skutkować problemami ze schnięciem i rozmazywaniem.
    Kiedyś tak zachowywał się pewien papier foto marki lexmark, a drukowałem na nim drukarką HP960. Zupełnie tusz nie miał zamiaru w niego wsiąkać, leżał tak sobie w postaci galarety na tym papierze.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME