Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Corsa c 1.0 Czas wtrysku ?

mk-tronic 29 Mar 2012 09:05 4861 19
Bosch
    mk-tronic
    Level 17  
    Witam,potrzebuje jakiejś rady gdyż wyczerpałem już chyba wszystkie możliwości,mianowicie auto to corsa c 1.0 2002 r z10xe ,ma problem z utrzymaniem wolnych obrotów, silnik na wolnych obrotach pracuje nie równo,gaśnie nie może utrzymać obrotów,trzeba dodawać gazu ,cały sie trzęsie,strzela w kolektor ,w spalinach czuć ewidentnie nie przepalone paliwo aż w oczy szczypie wiec mniemam że chodzi o czas wtrysku,z tego co zaobserwowałem w parametrach czas wtrysku na wolnych obrotach wynosi 10ms a powinien 5ms,ale nie wiem już dlaczego, wymienione było już :przepływomierz nowy bosch sztuk 2, czujnik temp, czujnik położenia wałka,listwa zapłonowa,sonda,wtryski,paliwo,sprawdzony rozrząd,sprawdzona instalacja,brak błędów w sterowniku,ilośc powietrza zassanego przez maf na wolnych obrotach 9kg na wszystkich przepływomierzach,dodam że miałem drugą taką corse która chodziła dobrze i porównywałem parametry i tylko czas wtrysku sie różnił, tylko czemu?co jeszcze wpływa na czas wtrysku,czy powodem takich anomalii może być wycięty katalizator ?Prosze o pomoc bo już wymiękam...
  • Bosch
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    mk-tronic
    Level 17  
    dwa razy sprawdwalem. Jest dobrze.

Dodano po 34 [minuty]:

tak sie zastanawiam dalej nad tym rozrządem,bo wałki i wał były na pewno ok ale nie mam pewności co do koła czujnika wałka rozrządu,,jak można to sprawdzić bez specjalnego przyrządu ? czy przesuniecie tego kółka może powodować takie anomalie ?
  • Bosch
  • Helpful post
    andrzej20001
    Level 43  
    Egr nie "wisi" czasem?
    mk-tronic
    Level 17  
    nie,chodzi ładnie,wyciągałem i sprawdzałem.zastanawiam sie nad tym kółkiem na wałku rozrządu,jak ono powinno być ustawione ?
    User removed account
    User removed account  
    mk-tronic
    Level 17  
    miałem wczoraj taką samą która chodziła normalnie i też w parametrach miała koło 9kg,dodam że te 9 klio może być jesli sterownik uchyli przepustnice aby nie dopuścić do zgaszenia silnika,to wygląda tak że obroty spadają na 600 - 500 obrotów ,uchylenie przepustnicy wynosi koło 8% a przy tym śmierdzi paliwem.co ciekawe jak zdejmę wtyczkę z jednego wtryskiwacza to chodzi lepiej niż na trzech.wniosek ewidentnie za dużo paliwa tylko dlaczego ?
    User removed account
    User removed account  
    mk-tronic
    Level 17  
    nie wie czy dobrze dojrzałem ale widze 8kg żądane a rzeczywiste 9kg ?

Dodano po 58 [sekundy]:

moge zrobić logi jak coś.
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    VENDETTI
    Level 16  
    Problem pewnie na zimnym silniku nie występuje.Czas wtrysku jest wydłużany bo lambda stoi w miejscu.
    mk-tronic
    Level 17  
    niestety nie mam wakuometra ,nieszczelności nie widać i za bardzo nie słychać bo silnik cały sie trzęsie i strzela,chodź myślałem żeby zdjąć kolektor i obejrzeć ,walczę już tydzień z nim ,robota już po kosztach ale chciał bym z twarzą wyjść ,problem jest i na zimnym jak i na ciepłym,sondy podmieniałem 3 sztuki i to samo,zrobiłem nawet taki patent ze wpiąłem potencjometr w przewód sygnałowy z przepływomierza do ecu aby zaniżyć wartość wskazania ale bez rezultatu,nawet było gorzej bo zaczynał gasnąć jak tylko spadło poniżej 8kg.

Dodano po 4 [minuty]:

co jeszcze ciekawe paliwem czuć na odległość a sterownik widzi ubogą mieszankę,nawet wyjąłem kolektor żeby obejrzeć od środka czy coś nie przy pchane i nic,problem jest od razu po odpaleniu nawet po nocy .
  • Helpful post
    VENDETTI
    Level 16  
    Na tym filmiku nie widać aby lambda pracowała.Ciśnienie paliwa rozumiem,że w porządku?
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    mk-tronic
    Level 17  
    rozrząd wczoraj sprawdziłem trzeci raz,według mnie jest ok,ciśnienie sprężania po 12 atmosfer, spróbuje dziś zdjąć kolektor ssący i zobaczę czy nie ma jakiś uszkodzeń ?

Dodano po 2 [godziny] 24 [minuty]:

kolektor wyeliminowany,brak uszkodzeń.
  • Helpful post
    andrzej20001
    Level 43  
    Prąd na grzałkę sondy idzie?
    mk-tronic
    Level 17  
    tak, zasilanie jest.
  • Helpful post
    VENDETTI
    Level 16  
    Sygnał z lambdy ginie albo spawanie uwaliło hybryde.