Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Krótka piłka - lodówka Whirlpool WBC3545A+NFCXL czy Samsung RL34HGPS?

PurkusKuchatek 29 Mar 2012 09:08 5069 4
  • #1 29 Mar 2012 09:08
    PurkusKuchatek
    Poziom 9  

Co szanowni państwo polecą?

Whirlpool bardzo ładnie się prezentuje, ma jednolite szuflady (łatwe mycie), filtr, no i szuflada w chłodziarce jest na rolkach (nie będzie rys), zamrażarka no frost, szósty zmysł itp.
    Jeden termostat.
    http://www.ceneo.pl/12911710

Samsung - skromny wygląd (bym powiedział "spartański" nawet), szuflady z frontami na zaczepach (kłopotliwe mycie, ryzyko pęknięcia), rolek brak, ale... no frost i w chłodziarce i w zamrażalniku, czyli ryzyko zbierania się wody na dnie najniższej półki i w szufladzie teoretycznie zerowe.
    No i dwa termostaty.
    http://www.ceneo.pl/7763919

Ktoś może dorzucić argument przeważający którąś ze stron?
    Proszę?

0 4
  • #2 29 Mar 2012 14:44
    dymcio111
    Poziom 11  

Miałem lodówkę zwykłą Whirpoola była 3-4 lata bez awarii, jak zaczęły się kłopoty ze słabym chłodzeniem było już po gwarancji, serwisanta w końcu zawołałem pomierzył termometrem laserowym chłodziarkę i zamrażalnik i mówił że nieszczelność w układzie chłodzącym, możemy uzpełnić gaz za 170zł a potem znowu zejdzie. A naprawa z transportami ponad 400zl jak nie lepiej, a jeśli dziura w trudno dostępnym miejscu to mówił że nie naprawią a i tak musiałbym zapłacić. Do tego jakość plastików szuflad i półek DNO. Nie polecam. Chyba że się poprawili w co wątpie...
    Lodówka kupiona pod koniec 2007r jeszcze używałem do teraz bo czekałem na zime z naprawą żeby jedzenie na balkon ewentualnie wystawić jak zimno było i tak w końcu poszła na złom i kupiłem nową teraz chyba w lutym czy marcu 2012 Electroluxa bez No Frost puki co ok.

1
  • #3 30 Mar 2012 14:08
    leszelka
    Poziom 16  

Sąsiadowi niedawno dość wypasiona 5-letnia lodówka Electroluxa (z wyświetlaczami, 2 agregatami) zaczęła wariować. Wezwani mechanicy od razu wiedzieli co jest, mianowicie w module sterującym padł jakiś kondensator. Zabrali moduł wymienili kondensator koszt 150 zł. Gdyby nie byli tak zorientowani to nowy moduł pewnie byłby nieopłacalny do kupienia i lodówka wylądowałaby wiadomo gdzie. Tymczasem mój 7-letni, dość prosty whirlpool śmiga bezproblemowo.

1
  • #5 13 Lis 2014 11:03
    PurkusKuchatek
    Poziom 9  

Zdecydowałem się wtedy na Samsunga. Po czasie jaki upłynął mogę powiedzieć, że jestem z lodówki zadowolony, choć zdarzyła się jedna awaria - przestała chłodzić lodówka, ale naprawiono w ramach gwarancji i od tamtej pory spokój.
    No frost, to jednak świetna sprawa, choć ma swój minus: wysusza, więc wszystko musi być odpowiednio zabezpieczone.

1