Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mecedes Vaneo (przedłużony A) - kontrolki i wskaźniki na desce wariują...

serwek 29 Mar 2012 10:39 2470 4
  • #1 29 Mar 2012 10:39
    serwek
    Poziom 25  

Witam
    pojazd: Vaneo (benzyna z LPG) / przedłużony Mercedes A
    W czasie jazdy kontrolki na desce i wskaźniki (strzałki poziomu) benzyny, szybkościomierza pokazują dziwne wskazania (głupieją).
    Także nagle w czasie jazdy kontrolki się zaświecają (czasami wszystkie a czasami połowa) i po pewnym czasie gasną (nie ma reguły). Czasem zaświeca się engine i tak świeci przez dłuższy czas.
    (kiedyś Pan Gazownik powiedział żebym tą kontrolką engine się nie przejmował bo na gazie są inne odczyty)
    Z tymi wariującymi czasami kontrolkami, samochód jedzie, pali i przyspiesza normalnie. Niepokoi mnie zachowanie deski. Bywa że (patyczek-) strzałka od ilości paliwa w baku pokazuje 2 razy więcej paliwa niż jest. Po zatankowaniu do pełna pokazuje po za skalą wchodząc na pole szybkościomierza :)
    Po wyłączeniu stacyjki czasami strzałki nie schodzą do zera tylko zatrzymują się w dowolnej pozycji...
    Czy to coś z deską rozdzielczą...., a może którymś komputerem lub kablem...?

Proszę o porady!

Pozdrawiam
    "serwek"

P.S.
    Dodam że występują też czasami 2 dziwne problemy
    - problem z zamkiem centralnym. Trzeba 2 razy nacisnąć na pilocie żeby zamknął wszystkie drzwi. Za pierwszym razem zamyka i zaraz otwiera, za drugim wciśnięciem pilota już zamyka.
    - chwilę po ruszeniu ryglują / zamykają się zamki centralne wszystkich drzwi
    (czasami następuje to także po prostu po ruszeniu ze świateł)

0 4
  • Pomocny post
    #2 29 Mar 2012 10:50
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 29 Mar 2012 10:57
    serwek
    Poziom 25  

Witaj
    Ok, sprawdzę Też mi to przyszło do głowy.
    Choć już patrzyłem to mogłem coś przeoczyć....
    A Wiesz coś może na temat zamykających się po ruszeniu drzwi...?
    Pozdrawiam ;)
    "serwek"

0
  • Pomocny post
    #4 29 Mar 2012 13:15
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 15 Maj 2012 07:31
    serwek
    Poziom 25  

Witam
    Ech... Od czasu do czasu pomaga ale wraca co jakiś czas jak bumerang

Czy ten model Mercedesa to produkt Niemieckiej "doktryny technologicznej" czy "made in China"...? ;)

Pozdrawiam
    "serwek" ;)

0