Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sharp SF-2114 czarne kopie

icm 29 Mar 2012 11:43 970 2
Ochrona Domu
 • #1
  icm
  Level 28  
  Kopiarka zaczęła robić całkowicie czarne kopie, po sprawdzeniu lampa okazała się dobra , uszkodzony jest bezpiecznik termiczny 200 stopni.

  Szukam w rozsądnej cenie bezpiecznika termicznego 200 stopni , pracującego szeregowo z lampą ekspozycyjną, oryginalnego, ( zamiennika - jeżeli jest ) lub ktoś może wskazać podobny od jakieś innej maszyny. Bezpiecznik jest zaraz widoczny pod lustrem.
 • Ochrona Domu
 • #2
  Janusz.P
  Photocopiers specialist
  Idż do pierwszego lepszego sklepu z częściami elektronicznymi i kup odpowiedni bezpiecznik nie powinno byc z tym problemu. Jest to typowa częsc.
 • #3
  icm
  Level 28  
  W pierwszym lepszym sklepie, to często nie wiedzą co to dokładnie jest, w dobrym tak. Ponadto odpowiedni to jaki, na to pytanie post wyżej nie odpowiada.
  Pytanie w poście było bo jest to newralgiczna część ze względu na zabezpieczenie kopiarki przed przegrzaniem i zapaleniem się od lampy ( ew . spaleniem maszyny i biura gdzie by stała ). Kolega Janusz nakierował mnie, a ustaliłem że opis Sharpa na bezpieczniku - 200 stopni jest mylący i nie zgadza się z wartością bezpiecznika, jest on na 117 stopni.
  Z sharpa nr katalogowy jest : CFS-T0098FC31 , do kupienia w http://north.pl/karta/cfst0098fc31-sicherung-sharp,3725492.html lub trochę taniej u dystrybutora Sharpa czyli 170 lub 140 zł.
  Jako element tzw. typowy dobrałem bezpiecznik na 121 stopni, jako najbliżej dostępna wartość w handlu, cena rozsądna 1.50 zł.
  Temat zamykam