Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena dziurkowana od N-ki jaki konwerter do multiroom i pvr (polsat)

29 Mar 2012 12:53 4904 11
  • Poziom 34  
    Mam dziurkowaną antenę N-ki + standardowy konwerter Twin - wszystko działa bardzo sprawnie pod kontrolą jednego dekodera Polsatu - drugiej linii nigdy nie używałem.

Obecnie planuje zmodyfikować system i zmienić mój dekoder HD (echostar hds 400e) na dekoder HD z PVR (esi 88 lub hd 5000) + drugi dekoder (multiroom). Oczywiście jestem świadom faktu, że potrzebuje co najmniej 3 wyjść z konwertera (więc najlepszym rozwiązaniem będzie konwerter (QUAD) - natomiast z tego co czytam może być problem ze współdziałaniem takiego konwertera z moją dziurkowaną anteną.

Niestety dostęp do anteny jest bardzo utrudniony, więc nie ma szans na testy; stąd jedno z pytań: czy ktoś może polecić jakiś konwerter QUAD pod tą antenę - jeśli nie to proszę o wskazówkę jaką antenę kupić i jaki konwerter do niej dobrać.

Drugi problem polega na tym, że jeśli przepinam dekoder z jednej linii na drugą to nie mam sygnału na drugiej linii - obecnie mam tylko jeden dekoder i chciałem sprawdzić czy wszystko jest ok, czy wymagana jest jakaś konfiguracja dekodera aby druga linia działała, czy może muszą być dwa dekodery, czy może jest to usterka konwertera - problem z kablem raczej odrzucam ?

Proszę o pomoc w powyższej kwestii.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 34  
    Wolałbym się jednak nie mylić, bo kable mam pod podłogą.

Taki zestaw będzie ok?

ASC-800Pro HD-J

Quatro INVERTO BLACK Premium IDLB-QUTL40-PREMU-OPP

czy warto dokładać do:

Quad INVERTO WHITE TECH IDLW-LNB40-QUDD-ITPP HDTV DVB-S2 0,3dB
  • Moderator na urlopie...
    3.1.15. (11) Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Quattro i Quad to dwa różne urządzenia.
    Antena dziurkowana... wiele mówi, dostępne były dwa modele. Nie są to zbyt duże anteny, podczas złej pogody mogą (przy niedokładnym ustawieniu) występować problemy z odbiorem niektórych transponderów DVB-S2.
  • Poziom 34  
    Antenę kupowałem w 2005/6 nie mam, żadnych numerów ani symboli, wygląda jak na obrazku, niestety nie znalazłem lepszego zdjęcia:
    Antena dziurkowana od N-ki jaki konwerter do multiroom i pvr (polsat)

Sygnał 60%, jakość mam na poziomie 70% z odbiorem nie ma wcale problemów musi być urwanie chmury, żeby coś przerwało - a przyznam, że nie pamiętam takiego przypadku.

Faktycznie z nazwą konwertera nie doczytałem, znalazłem jeszcze
    Inverto Quad Black Ultra ale pytanie czy ma sens dawanie droższego. Przyznaje, że nie mam dużej wiedzy w tym temacie ale chciałbym zakupić odpowiedni zestaw - czekam na propozycję.
  • Poziom 24  
    Antenę zostaw, będzie dobra. Zawsze później możesz wymienić.
    Kieruj się marką przy wyborze konwertera. Inverto są dobre, linia "Ultra" to wysoka półka, "white tech" to z kolei starsza seria.
    Możesz wybrać coś tańszego niż "Ultra", np. linia RED lub Black Premium. Na szybko na Allegro 60-70 zł. Jak za drogo, to jakieś Opticum za góra 50 zł. też zadziała.
  • Poziom 17  
    Osobiście wymienił bym ten "durszlak" na CORAB ASC-800M tej samej firmy,a jeżeli chodzi o konwerter to nie zauważysz żadnej różnicy
  • Poziom 34  
    Kwestia w tym, żeby zrobić coś raz i żeby działało, antenę mam w takim miejscu, że za zmianę zapłacę pewnie ze 150 zł, więc chcę ograniczyć ilość wizyt specjalisty.

Jeszcze jedno pytanie czy jest duża różnica między 800 pro hd a 800 m - czy może kupić Triax 80 TD bo o CORAB czytałem, że rdzewieją? Wiem, że na forach czasem dziwne rzeczy ludzie wypisują.

Kasa nie jest jakimś wyznacznikiem, tak jak pisałem wole raz coś kupić i mieć spokój na lata.

Rozumiem, że 800 m oznacza monoblock, a nie potrzebuje tej funkcji - HotBird w zupełności wystarcza, czy taka antena również nadaje się do "zwykłego" konwertera.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Triax TD80 będzie idealnym wyborem jest solidną stabilną anteną wykonaną ze stali galwanizowanej a CORAB to po prostu ocynkowana i pomalowana blacha
    Wszystko zależy od budżetu
    A oznaczeniami się nie przejmuj
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Może i Corab zardzewieje, ale to nie jest kwestia roku czy dwóch, a znacznie dłuższego czasu. Najszybciej rdzewiejącymi elementami w antenach są wszelkie śruby. W odbiorze to nie przeszkadza (o ile nie spowoduje to poluzowania się anteny i zmiany jej położenia), cierpi estetyka. Można wymienić w razie czego, groszowa sprawa.

Różnica między wymienionymi modelami anten Corab - nazwa i trochę wygląd. Technicznie to samo, parametry identyczne.
    Na obu będzie pracować konwerter "zwykły" jak i monoblock.
  • Poziom 34  
    Kwestia wygląda tak, że zmieniłem konwerter na INVERTO quad BLACK PREMIUM HDTV 0,2dB, zmieniłem końcówki kabli na nowe i wszystko działa bardzo poprawnie - na starej dziurkowanej antenie - nawet jakość sygnału nieznacznie podskoczyła.