Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung R710 - nie ładuje baterii

29 Mar 2012 13:14 3779 23
  • Poziom 8  
    Witam. Mam problem z ładowaniem baterii. Laptop działa na baterii normalnie, jak i na zasilaczu. System pokazuje, że ładuje baterie (ale naprawdę jej nie ładuje), pokazuje ten sam poziom naładowania. gdy wypnę ładowanie np. po 2-3h to bateria jest na takim samym poziomie naładowania. Miernik na baterii pokazuje tyle co system. Kupiłem tego laptopa niedawno bez ładowarki z naładowaną baterią. Dokupiłem zasilacz i takie mam objawy, nie wiem co się działo z laptopem przedtem. Proszę o pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    zasilacz firmowy czy też nie? preferowany do tego modelu? jaka moc? oryginalny?
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Możliwe że akumulator zużyty, jeśli nie ładuje.

Jeśli masz możliwość, to sprawdź na innym akumulatorze jeśli oczywiście zasilacz masz oryginalny.
  • Poziom 8  
    zasilacz nie oryginalny o mocy 90w pod samsunga gościu mówił że lepszej firmy. tj. qoltec model 90w-sgi004.
    wydaje mi się że to nie wina baterii bo jak odłączę zasilanie to normalnie się wyczerpuje
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Ale się nie ładuje. Czasem takie objawy są gdy akumulator skończył swój żywot, a właściwie cykle zasilania. Warto sprawdzić na oryginalnym zasilaczu. Bez wykluczenia akumulatora i zasilacza tylko gdybać możemy.
  • Poziom 8  
    ok. pójdę do sklepu może dadzą podpiąć zasilacz do sprawdzenia...
  • Poziom 8  
    byłem w sklepie i ta sama sytuacja. podłączyłem pod oryginalny zasilacz i też nie ładuje, miał baterie używaną ale dobrą i ta sama sytuacja.

Wyczytałem na forach że może bezpiecznik się spalił ale czy system windows by pokazywał ładowanie i wykrywał baterie?
  • Poziom 17  
    Winowajcą tu jest w takim razie płyta główna. W biosie wykrywa baterię, i zasilacz?
    trzeba pomierzyć to. Możliwe że zauważysz na płycie głównej jakiej wypalony element.
  • Poziom 8  
    gdzie tego elementu mogę szukać? i jak wygląda mniej więcej bezpiecznik? biały?
  • Poziom 17  
    spotyka się białe bezpieczniki. Co do elementu, to może być różnie, więc warto poszukać jakiegoś schematu. Możliwe że ktoś na forum z dokładnie takim problemem się spotkał, i będzie mógł Cię nakierować na dany element.
  • Poziom 9  
    a może bateria walnieta jest - tez tak mialem i okazalo się że bakteria zdechła ( właściwie małe zwarcie powstało w baterii przez co początki były takie jak u kolegi ,więc ja rozladowałem i nie dało się więcej naładować :(

Dodano po 1 [minuty]:

nie tylko nie chomiki....
  • Poziom 8  
    zamówiłem nową baterie. Napiszę czy to to jak bateria przyjdzie.
  • Poziom 8  
    no niestety... zamówiłem nową baterie i też nie ładuje...

Dodano po 1 [godziny] 35 [minuty]:

ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    płyta główna sekcja zasilania
  • Poziom 8  
    a ktoś może powiedzieć czego szukać?
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    Trzeba było dać sprawdzić baterię przed kupnem nowej ... pomysłów brak... sprawdzić voltomierzem czy na wszystkich nóżkach laptopa do podłaczania baterii jest prąd...albo dać do najbliższego elektrotechnika sprawdzić :) a może to jakiś dziwny kontroler w windowsie padł ???To ja bym jeszce reinstalkę walnął, a potem zaczął rozbierać i jakbym nic nie znalazł co mogłobybyć przyczyną poszedłbym do mądzrejszego od siebie...:) A szukałbym czarnych miejsc, czy wylamanych lutów w okolicach mocowania nóżek i na samej płycie spalonych ścieżek, itd. itp. - jak cos się ci rzuci w oczy bo się wyróżnia ( okopcone ) to juz połowa drogi :idea:
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Jeśli czujesz się na siłach rozbierz lapka i wykonaj pomiary napięć na U501,506, Q507 oraz U509, podaj wyniki.
  • Poziom 8  
    Pożyczyłem od kumpla laptopa (samsunga) i podpiąłem zasilacz bez baterii i sprawdzałem na których "bolcach" zaświeci mi dioda i okazało się że świeci na tych samych co u mnie.... to raczej ścieżki i bezpieczniki są ok. Może to napięcie co boro..... pisze. tylko że ja nie mam woltomierza:( to pewnie będę musiał oddać do serwisu....
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    To będzie najlepsze rozwiązanie.
  • Poziom 8  
    w przyszłym tygodniu najwyżej podejdę do serwisu. Dzięki za pomoc.
  • Poziom 1  
    U mnie też nie ładowało. Należy przesunąć zabezpieczenie baterii na obudowie i tyle.
    Tak, żeby nie było widać czerwonego znaczka - przesuń prawy rygiel do lewej strony
  • Poziom 8  
    A gdzie to zabezpieczenie? Nie mogę znaleźć.... na baterii nic nie ma, na obudowie laptopa też nic nie widzę. Możesz wytłumaczyć bardziej dokładnie lub najlepiej zdjęcie podrzucić? Byłbym bardzo wdzięczny.
  • Poziom 2  
    Heh, Na stronie samsunga można pobrać program do zarządzania baterią i w nim ustawić od jakiego poziomu ma się ładować bateria. Domyślnie jest zawsze 80% (ponoć to wydłuża żywotność).

Niestety zasilacze te są wadliwe.. mój po 2 latach się stopił. - Dosłownie. (Dokładniej ta końcówka wtopiła się w tą czarną gumę, która z kolei ubrudziła mi podłogę). >.<

To skoro już tu jestem to może ja zadam pytanie, gdzie mogę dostać zasilacz, który bez problemu będzie pasował do mojego modelu laptopa (RF710-S02PL). Musi być nowy, tani i nie koniecznie oryginalny. Sorry za odświeżenie tematu. :)