Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AM TechnologiesAM Technologies
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung R710 - nie ładuje baterii

29 Mar 2012 13:14 3917 23
  • Poziom 8  
    Witam. Mam problem z ładowaniem baterii. Laptop działa na baterii normalnie, jak i na zasilaczu. System pokazuje, że ładuje baterie (ale naprawdę jej nie ładuje), pokazuje ten sam poziom naładowania. gdy wypnę ładowanie np. po 2-3h to bateria jest na takim samym poziomie naładowania. Miernik na baterii pokazuje tyle co system. Kupiłem tego laptopa niedawno bez ładowarki z naładowaną baterią. Dokupiłem zasilacz i takie mam objawy, nie wiem co się działo z laptopem przedtem. Proszę o pomoc.
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    zasilacz firmowy czy też nie? preferowany do tego modelu? jaka moc? oryginalny?
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Możliwe że akumulator zużyty, jeśli nie ładuje.

Jeśli masz możliwość, to sprawdź na innym akumulatorze jeśli oczywiście zasilacz masz oryginalny.
  • Poziom 8  
    zasilacz nie oryginalny o mocy 90w pod samsunga gościu mówił że lepszej firmy. tj. qoltec model 90w-sgi004.
    wydaje mi się że to nie wina baterii bo jak odłączę zasilanie to normalnie się wyczerpuje
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Ale się nie ładuje. Czasem takie objawy są gdy akumulator skończył swój żywot, a właściwie cykle zasilania. Warto sprawdzić na oryginalnym zasilaczu. Bez wykluczenia akumulatora i zasilacza tylko gdybać możemy.
  • Poziom 8  
    ok. pójdę do sklepu może dadzą podpiąć zasilacz do sprawdzenia...
  • Poziom 8  
    byłem w sklepie i ta sama sytuacja. podłączyłem pod oryginalny zasilacz i też nie ładuje, miał baterie używaną ale dobrą i ta sama sytuacja.

Wyczytałem na forach że może bezpiecznik się spalił ale czy system windows by pokazywał ładowanie i wykrywał baterie?
  • Poziom 17  
    Winowajcą tu jest w takim razie płyta główna. W biosie wykrywa baterię, i zasilacz?
    trzeba pomierzyć to. Możliwe że zauważysz na płycie głównej jakiej wypalony element.
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 8  
    gdzie tego elementu mogę szukać? i jak wygląda mniej więcej bezpiecznik? biały?
  • Poziom 17  
    spotyka się białe bezpieczniki. Co do elementu, to może być różnie, więc warto poszukać jakiegoś schematu. Możliwe że ktoś na forum z dokładnie takim problemem się spotkał, i będzie mógł Cię nakierować na dany element.
  • Poziom 10  
    a może bateria walnieta jest - tez tak mialem i okazalo się że bakteria zdechła ( właściwie małe zwarcie powstało w baterii przez co początki były takie jak u kolegi ,więc ja rozladowałem i nie dało się więcej naładować :(

Dodano po 1 [minuty]:

nie tylko nie chomiki....
  • Poziom 8  
    zamówiłem nową baterie. Napiszę czy to to jak bateria przyjdzie.
  • Poziom 8  
    no niestety... zamówiłem nową baterie i też nie ładuje...

Dodano po 1 [godziny] 35 [minuty]:

ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    płyta główna sekcja zasilania
  • Poziom 8  
    a ktoś może powiedzieć czego szukać?
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Trzeba było dać sprawdzić baterię przed kupnem nowej ... pomysłów brak... sprawdzić voltomierzem czy na wszystkich nóżkach laptopa do podłaczania baterii jest prąd...albo dać do najbliższego elektrotechnika sprawdzić :) a może to jakiś dziwny kontroler w windowsie padł ???To ja bym jeszce reinstalkę walnął, a potem zaczął rozbierać i jakbym nic nie znalazł co mogłobybyć przyczyną poszedłbym do mądzrejszego od siebie...:) A szukałbym czarnych miejsc, czy wylamanych lutów w okolicach mocowania nóżek i na samej płycie spalonych ścieżek, itd. itp. - jak cos się ci rzuci w oczy bo się wyróżnia ( okopcone ) to juz połowa drogi :idea:
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Jeśli czujesz się na siłach rozbierz lapka i wykonaj pomiary napięć na U501,506, Q507 oraz U509, podaj wyniki.
  • Poziom 8  
    Pożyczyłem od kumpla laptopa (samsunga) i podpiąłem zasilacz bez baterii i sprawdzałem na których "bolcach" zaświeci mi dioda i okazało się że świeci na tych samych co u mnie.... to raczej ścieżki i bezpieczniki są ok. Może to napięcie co boro..... pisze. tylko że ja nie mam woltomierza:( to pewnie będę musiał oddać do serwisu....
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    To będzie najlepsze rozwiązanie.
  • Poziom 8  
    w przyszłym tygodniu najwyżej podejdę do serwisu. Dzięki za pomoc.
  • Poziom 1  
    U mnie też nie ładowało. Należy przesunąć zabezpieczenie baterii na obudowie i tyle.
    Tak, żeby nie było widać czerwonego znaczka - przesuń prawy rygiel do lewej strony
  • Poziom 8  
    A gdzie to zabezpieczenie? Nie mogę znaleźć.... na baterii nic nie ma, na obudowie laptopa też nic nie widzę. Możesz wytłumaczyć bardziej dokładnie lub najlepiej zdjęcie podrzucić? Byłbym bardzo wdzięczny.
  • Poziom 2  
    Heh, Na stronie samsunga można pobrać program do zarządzania baterią i w nim ustawić od jakiego poziomu ma się ładować bateria. Domyślnie jest zawsze 80% (ponoć to wydłuża żywotność).

Niestety zasilacze te są wadliwe.. mój po 2 latach się stopił. - Dosłownie. (Dokładniej ta końcówka wtopiła się w tą czarną gumę, która z kolei ubrudziła mi podłogę). >.<

To skoro już tu jestem to może ja zadam pytanie, gdzie mogę dostać zasilacz, który bez problemu będzie pasował do mojego modelu laptopa (RF710-S02PL). Musi być nowy, tani i nie koniecznie oryginalny. Sorry za odświeżenie tematu. :)