Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór mikrofonu dynamicznego

28 Mar 2012 10:43 2750 6
  • Level 12  
    Dołączę się do tematu z własnym pytaniem, poszukuje mikrofonu dynamicznego głównie na wokal łapiący dość szeroko(dwa wokale do jednego mikrofonu)
    + ew instrument na ten czas akustyk.
    nie umiem się tu wstrzelać cenowo powiedzmy ze 100-300pln

Pozdrawiam
    kamilt
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 35  
    Sennseiser e835? Dosyć jasny, inny niż SM58 (do gitary SM58 i SM57 są jakie takie... ciemne). Zbiera normalnie - kardioidalna charakterystyka. Jeżeli potrzeba jeszcze szerzej, to będzie ciężko - mikrofony o dookólnej charakterystyce są rzadziej spotykane, a tanie i dynamiczne - praktycznie wyłącznie jako sprzęt reporterski (mają często skrót ENG w opisie zastosowań).

--
    pozdrawiam
    Hefi
  • Level 12  
    Witam,
    Bardzo dziękuje za pomoc i szybkie info.
    Charakterystyka kardioidalna sądzę ze w zupełności wystarczy, akustyka i tak wole wpinać osobno,mam wtedy dodatkowa możliwość regulacji z wbudowanej elektroniki w zależności od potrzeb.

Idąc za ciosem może doradzicie przyzwoity i przystępny cenowo zestaw powermixer
    4 do 8 chn + 2 kolumny.
    Na razie 2x/mic 2x/gitara,ale z czasem instrumentów przybędzie.
    Na szybko wypatrzyłem takie cuda.;
    http://allegro.pl/behringer-mikser-xenyx-1204-fx-i2225934927.html
    http://allegro.pl/powermixer-box-electronic-spm-200-i2225268744.html
    co do kolumn z tego co jest nie mam pojęcia na co patrzeć.

Pozdrawiam
    kamilt

Moderated By adambyw:

Wydzieliłem i przeniosłem do działu co kupić. A kolegę zachęcam do zapoznania się z regulaminem:
    3.1.18. (10.11) Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
    Linki do aukcji są zabronione w dziale technika estradowa i studyjna, nie obowiązuje tutaj, czyli w dziale co kupić.

• Level 43  
    Xenyx-1204 to mikser, nie powermikser.
    Co do SPM-200, to sprzęt garażowy, ew. na małą amatorska estradę (przedszkole, gimnazjum), no i na pewno nie ma wejść mikrofonowych XLR - jak napisał sprzedający.

m_atrix wrote:
    z czasem instrumentów przybędzie.

Jakich? Poza tym, określ co (zespół? Jaki?) i gdzie ma być nagłaśniane, oraz przeznaczony na sprzęt budżet.

Pozdrawiam.
  • Level 12  
    Witam,
    przeznaczenie sprzętu to jak napisałeś na małą amatorska estradę (przedszkole, gimnazjum) i tu zdecydowanie wygrywa powermikser i kolumny.
    Czasem w kaplicy ale tu bardziej pasowałby mikser aby sie tylko wpiąć swoimi mikrofonami i instrumentami w jeden tor istniejącej konsolety i resztę regulować już we własnym zakresie.
    cenowo bez przesady bo to amatorska zabawa,audiofili na widowni nie przewiduje za często.:
    powiedzmy 300-400 pln za 2mikrofony dynamiczne
    podobny przedział na mikser 4-8chn
    Power mikser będzie droższy i dojdą kolumny wiec mam dylemat czy na razie nie poprzestać na mikserze a potem w razie potrzeb zrobić upgrade
    Chyba że ktoś z Was ma jakąś sprawdzona a nieporażającą cenowo konfiguracje to byłbym zobowiązany.
    kable uplotę sam
    Moderated By dj-MatyAS:

Wielkie litery, kropki, przecinki... Nie uważa Kolega, że lepiej by się czytało (a na dodatek w zgodzie z zasadami poprawnej pisowni), UŻYWAJĄC tychże?
    Wkleiłem ze względu na otrzymane PW od Autora.

Pozdrawiam
    kamilt

We wspomnianym we wcześniejszej moderacji Regulaminie figuruje również taki punkt:
    3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    Proszę poprawić.
    (dj-MatyAS)
  • Level 43  
    Nie ma sensu kupowania powermiksera i miksera. Każdy powermikser (mowa o współczesnych konstrukcjach), może być użyty jako mikser, podając sygnał z wyjść LINE OUT, MIX OUT itp. powermiksera, na inny mikser lub zewnętrzny wzmacniacz.
    Są dwie opcje:
    1. mikser - końcówka mocy - kolumny.
    2. powermikser - kolumny.
    Przykładowa (preferowana przeze mnie) opcja nr 1: mikser http://www.thomann.de/pl/behringer_xenyx_x1204_usb.htm końcówka mocy http://www.thomann.de/pl/tamp_ta600_endstufe.htm kolumny http://allegro.pl/kolumny-estradowe-trojdrozne-ldm-300w-4-ohm-i2230161415.html lub http://allegro.pl/kolumna-estradowa-naglosnienie-ldm-p-315-pro-300w-i2233899001.html
    Jeśli preferujesz opcję nr 2, to np: http://www.thomann.de/pl/behringer_pmp_1000.htm Lub używaną Yamahę z serii EMX, np EMX-312, lub Phonic z serii Powerpod + kolumny j/w.

Mikser Xenyx-1204FX z twojego linku byłby ok, ale już go ktoś kupił.

DjMapet wrote:
    określ co (zespół? Jaki?) i gdzie ma być nagłaśniane

Będzie w zespole gitara basowa i perkusja? Jeśli tak, to jak będą nagłaśniane, bo ma to znaczenie w wyborze odpowiednich kolumn frontowych. Głównie chodzi o przenoszenie niskiej części pasma i tu preferowane są kolumny na 15" midbasach. Wyżej zaproponowałem paczki, które w miarę poprawnie przeniosą całe pasmo, jednak do nagłośnienia samych wokali i gitar, wystarczą paczki na 10-12" midbasach.
    Co do mikrofonów, to wybierzcie się do większego sklepu muzycznego, przetestujcie mikrofony i kupcie takie, jakie będą wam odpowiadały.
    Jeśli traficie na mikrofony CAROL, to przetestujcie bo warte są swojej ceny.

Pozdrawiam.
  • Level 12  
    Witam i dziękuje za fajne podsumowanie.
    Do tej pory pracowałem jedynie na mikserach,ale w tym przypadku postawie zdecydowanie na power mikser do naszych zastosowań będzie bardziej pasował.
    Generalnie żaden z nas zespół, na razie są 4osoby (2x gitara i 2x wokal) udzielające się przy mszach i nabożeństwach itp. Na wiosnę pewnie pojawia się jakieś aktywności na powietrzu, występy w szkołach itp.
    Bardziej ma to na celu uniezależnienia się od zastanego sprzętu, który czasem bywa z pogranicza fantazji,a tak to masz swój wpinasz i działa.
    Z czasem liczę na dołączenie akordeonu i skrzypiec, wiec na ten czas chyba starcza na standardowe paczki głośnikowe.
    O wspomnianych przez Ciebie mikrofonach też już słyszałem cenowo prezentują się bardzo zacnie, z tego co widzę maja kilka modeli praktycnzie w tej samej cenie i praktycznie takich samych parametrach:
    CAROL MUD-529
    CAROL MUD-530
    Carol GS-55 [DS]

Moderated By dj-MatyAS:

3.3. Użytkownik zobowiązany jest niezwłocznie wykonać polecenia moderatora
    Kolega jak widać w powyższym, nadal nie zapoznał się z Regulaminem.
    Ponieważ widocznie uznał, że to zajęcie zbędne i niepotrzebne, przyznaję Koledze nagrodę - dwa tygodnie wolnego na zapoznanie się z zasadami panującymi na Forum, a przede wszystkim z Regulaminem tegoż.

CAROL MUD-525
    wiec bez testu na żywym organizmie się nie obejdzie, chyba że są jakieś istotne różnice miedzy nimi?
    Bardzo dziękuje za pomoc

Pozdrawiam
    kamilt