Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

drukarka lokalna i pulpit zdalny - jak podmapować na stałe port drukarki

macx 29 Mar 2012 15:06 19300 6
 • #1
  macx
  Level 11  
  Witam, mam windows XP pro 32bit pracujący jako serwer dla WF-MAGA.
  Przez internet łączę się do niego pulpitem zdalnym z komputera z Win7 64bit i mam pewien problem z drukarką lokalną. Otóż początkowo nie mogłem jej w ogóle przechwycić, ale zrobiłem tak:

  1. połączyłem się pulpitem zdalnym z serwerem
  2. na serwerze (XP) dałem "dodaj drukarkę"
  3. potem "drukarka lokalna [...]"
  4. następnie "użyj następującego portu" - i tutaj wybrałem jeden z wykrytych portów drukarek komputera z którego się łączę (klienta z Win7) - metodą prób i błędów wybrałem właściwy - TS002
  5. potem wybrałem odpowiedni sterownik dla XP
  6. wydruk strony testowej - wszystko działa OK, mogę drukować faktury...  jednak szczęście nie trwało zbyt długo - po rozłączeniu się i ponownym podłączeniu przez pulpit zdalny drukarka już nie drukuje.
  Gdy wejdę we właściwości drukarki -> porty to jest ona zmapowana do tego samego portu co wcześniej czyli TS002, jednak przy opisie tego portu mam "Inactive TS port".
  I znowu metodą prób i błędów zmieniam port na taki pod którym wydrukuje mi stronę testową i do czasu aż nie rozłączę sesji wszystko działa. Po ponownym połączeniu pulpitem zdalnym muszę całą operację powtarzać na nowo.

  O ile dla mnie to nie stanowi problemu i mógłbym tak zostawić, o tyle sprzedawca, który się na komputerach nie zna - nie jest w stanie za każdym razem przypisywać odpowiedniego portu.

  Jest jakiś sposób żeby automatycznie mi mapowało odpowiedni port przy nawiązywaniu każdej sesji zdalnej?

  pozdrawim
  McX
 • #2
  jprzedworski
  Network and Internet specialist
  A może tak: W okienku logowania do pulpitu zdalnego (zanim jeszcze wejdziesz na ten pulpit) jest przycisk "opcje". Tam jest możliwość dodania zasobów lokalnych do sesji.
 • #3
  macx
  Level 11  
  Tak właśnie robię, ale że klient to windows 7 64bit a serwer to XP 32bit dlatego automatycznie sterowniki nie są wykrywane i muszę je na XP dodawać ręcznie - przez przypisanie do odpowiedniego portu.

  W tym Win7 mam jeszcze drukarkę etykiet i ona jest wykrywana na XP bez problemu i mogę na niej etykiety drukować bez kombinowania z portami - tyle że w udostępnionych zasobach lokalnych musiałem zaznaczyć jeszcze karty inteligentne żeby to zadziałało.

  Brak mi już sił, jak ktoś pomoże - ozłocę.

  [edit] nie wiem czy to istotne - drukarka to OKI B4100

  pozdrawiam
  McX
 • #4
  jprzedworski
  Network and Internet specialist
  macx wrote:
  jak ktoś pomoże - ozłocę
  Poważna zachęta. ;-)
  Spróbuję w weekend, jak mi to działa. W pracy mam systemy 32-bitowe, w domu 64-bity. Połączę się przez VPN, może się uda coś wymyślić, ale podejrzewam, że będzie taki sam problem.
 • #5
  macx
  Level 11  
  Problem rozwiązany - odinstalowałem sterowniki drukarki i zainstalowałem na Win7 sterowniki od XP 64bit - o dziwo się zainstalowały i nic po stronie serwera nie muszę kombinować, drukarka jest widoczna i mogę drukować.

  pozdrawiam
  McX
 • #6
  jprzedworski
  Network and Internet specialist
  OK. A już myślałem, jak będę po tym ozłoceniu wyglądać. :lol:
 • #7
  macx
  Level 11  
  zgodnie z moim postem powyżej - temat rozwiązany, wobec tego zamykam.