Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh MP W2400 MPW 2400 - czyszczenie utrwalania

29 Mar 2012 15:12 1353 2
  • Poziom 13  
    Mam problem z Ricoh MP W2400 - ksero wielkoformatowe laserowe. przebieg ok. 4000 m więc nie wielki. problem polega na zabrudzeniu pieca - utrwalania resztkami zużytego toneru - jest tam taki wałek biały (jak nowy - to biały) olejowy chyba filcowy i on jest pokryty (zabrudzony) tak na oko 50% powierzchni. Jak robimy ksero czy druk zdarza się że toner w pewnych miejscach na arkuszu nie jest utrwalony - jakby nie jest dociśnięty do papieru. i można niemal zetrzeć go ręką z kartki. Jak się za to zabrać ? od czego zacząć ? czy wymienić wałek filcowy czyszczący na nowy ? czy to tego wina ? jak często wymienia się go ? czy ma może ktoś Service Manual do tego modelu ??
  • Specjalista - kserokopiarki
    Ta biała rolka czyli rolka olejowa wg producenta powinna być wymieniana co 27,5km wydruku. Dla mnie jest to bzdura i sam wymieniam te rolki średnio co 5 km. bo wg mnie po tym czasie rolka zamiast czyścić wałek teflonowy to sypie "paprochy" na wydruk. Natomiast nie ma on wpływu na utrwalenie obrazu. co do słabego utrwalenia to proponowałbym najpierw zając się stanem termistorów jak również dociskiem wałków w utrwalaniu
  • Poziom 13  
    Czy posiadasz może kolego SM do tego urządzenia ?? dobranie się do tego utrwalania to duża gimnastyka ?