Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Toshiba Satellite L40-17Q] szwankuje klawiatura raz działa raz nie - wirus?

29 Mar 2012 15:20 3140 1
 • Poziom 12  
  Witajcie :)

  Koledze szwankuje laptop, wziąłem go do siebie żeby pomóc mu go zrobić i rozkładam ręce z tą klawiaturą :/

  Opisze problem:
  Po włączeniu systemu i pełnym załadowaniu gdy coś chce robić na laptopie i np chcę wejść w folder to zamiast się włączyć zawartość to włączają się właściwości. Tak samo dzieje się z Mój Komputer i resztą ikon.
  Gdy wchodzę w pasek START otwiera się, gdy chcę przejść w 'Wszystkie programy' i klikam na tą zakładke odrazu okno się samo zamyka i nie mogę dojść do przywracania systemu. Kolega mówił że Mozilla raz działała raz nie.

  Próbowałem zrobić naprawe systemu włączyłem bootowanie z DVD. Trzeba było kliknąć aby poszedł rozruch z płyty, klikałem sporą częścią klawiszy z literami i nie szło, tylko szło z klawiszami funkcyjnymi F.. przy czym przy wciskaniu głośniki jakby pierdziały, gdy już załadowało się okno z:
  - instaluj system wciśnij ENTER
  - aby naprawic istniejaca wersje z wierszem poleceń wciśnij R
  - aby zakończyć kliknij F3

  i klikałem ENTER żeby potem przejść w naprawe i nic nie szło, miałem też klawiature na USB podłączoną i ten sam problem. Działało tylko F3.

  Kolega widze że ma na dysku jakieś backupy na partycji D:, ale nie wiem jak to ugryźć żeby nic nie schrzanić.
  Po za tym ma zainstalowanego antyvirusa od dostawcy internetu MULTIMEDIA tam jest F-Secure, mowił że nim wcześniej skanował kompa i nic nie wykryło. Tak samo mówił że sprawdzał ustawienia myszy z przyciskami i mówił że było dobrze ustawione.
  Mówił że to się stało że bodajże po włączeniu laptopa któregoś razu tak zaczęło szwankować, że nawet do konta administratora nie mógł wpisać hasła, nawet inną klawiature podłączał i nic.

  Co to może być :?: laptop ma 5-7 lat już się skończył :?:
 • Pomocny post
  Poziom 28  
  Skoro klawiatura na usb ma też problem to mógł się bios posypać albo układ EC, przekłamanie konwersji kodów może również powodować mostek ICH7-M, lub też błędy występują w sposób przypadkowy przez zakłócające szpilki z którejś przetwornicy. Sprzęt powinien obejrzeć elektronik obeznany z tematem, a naprawę systemu radzę zrobić dopiero po usunięciu usterki.
  Warto sprawdzić jeszcze zachowanie klawiatury bez dysku, po wejściu do ustawień CMOS setup, jak również w DOSie lub pod linuxem portable. Będzie wiadomo wtedy, że nie działa jakiś złośliwy program z dysku. Następny krok to reflash biosu, programowo z nośnika butowalnego, lub w programatorze.

  Pozdrawiam.