Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Osobny sub-woofer do zestawu Creative I-Trigue 3000

29 Mar 2012 16:59 1097 5
  • Poziom 8  
    Witam. Mam jedno pytanie. Chciałbym zrobić osobny subwoofer do zestawu Creative I-Trigue 3000. Z głośnika 300mm ze skrzynią zamkniętą. Ponieważ zastosowany tam głośnik 100mm w skrzyni bas-refleks po podciągnięciu głśności do około 80%-90% mocy wzmacniacza zaczyna chrapać. Pomijam kwestie chłodzenia radiatora, chodzi mi tylko i wyłacznie oto czy takie rozwiązanie się opłaca czy nie. Serdecznie dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    Mam osobny wzmacniacz Pioneer A-201 tylko pytanie czy musze go podłanczać? Bo używam go do zasilania 2 kolumn i musiałbym kombinować czego prubuje uniknąć...
  • Poziom 8  
    Tyle że mi chodzi o subwoofer pasywny a nie aktywny... Po prostu chodzi mi oto żeby przy budowie tego subwoofera nie bawić się w jakieś wzmacniacze itp... Tylko zrobić porządną skrzynie z MDF-u, poskręcać ją, wyścielić, włożyć zwrotnice, głośnik i tyle a nie bawić się we wzmacniacz...
  • Poziom 21  
    saimon216 napisał:
    Z głośnika 300mm ze skrzynią zamkniętą.

Skąd takie założenia?
    saimon216 napisał:
    Ponieważ zastosowany tam głośnik 100mm w skrzyni bas-refleks po podciągnięciu głśności do około 80%-90% mocy wzmacniacza zaczyna chrapać.

W audio zazwyczaj stosuje się potencjometry logarytmiczne...
    Po drugie, jak to nazwałeś "chrapanie" z zasady jest wynikiem za słabego wzmacniacza, a nie głośnika.
    saimon216 napisał:
    Pomijam kwestie chłodzenia radiatora

?
    saimon216 napisał:
    Mam osobny wzmacniacz Pioneer A-201 tylko pytanie czy musze go podłanczać? Bo używam go do zasilania 2 kolumn i musiałbym kombinować czego prubuje uniknąć...

saimon216 napisał:
    Tyle że mi chodzi o subwoofer pasywny a nie aktywny...Po prostu chodzi mi oto żeby przy budowie tego subwoofera nie bawić się w jakieś wzmacniacze itp... Tylko zrobić porządną skrzynie z MDF-u, poskręcać ją, wyścielić, włożyć zwrotnice, głośnik i tyle a nie bawić się we wzmacniacz...

W takim razie czym chcesz napędzić nowy subwoofer?
    I nie zwrotnica tylko filtr górnoprzepustowy.
    saimon216 napisał:
    chodzi mi tylko i wyłacznie oto czy takie rozwiązanie się opłaca czy nie.

Moim zdaniem nie. Wymienisz subwoofer, a satelitki też nie są najwyższej klasy.
    Lepiej kupić używane kolumny stereo.

Aha... Popraw błędy w pisowni :!: