Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zabezpieczenie radia. Czy są w sprzedaży dodatkowe zabezpieczenia?

gucio66 04 Jan 2005 09:08 2629 23
Optex
    gucio66
    Level 10  
    CZEŚĆ
    Chciałbym się dowiedzieć czy są w sprzedarzy jakiś dodatkowe zabezpieczenia radii samochodowych lub czy można coś takiego samemu zrobić (pewno można tylko niebardzo wiem jak ??)
    Bardzo prosze o jakieś informacje na ten temat!!
    dziękuje i pozdrawiam!!
    P.s
    chodzi mi oczywiście o zabezpieczenie przeciwko kradzieży!!!
  • Optex
    Alpha
    Level 24  
    Mysle, ze wystarcza dwie solidne śruby mocujace radio do kieszeni. Dobrze by bylo zastosowac oryginalne "łebki", zeby byle płaski śrubokret tego nie odkrecil - złodzieje nie maja przewaznie na tyle czasu, zeby analizowac i kombinowac co trzyma radio w kieszeni. Jak nie chce wyjsc, i siła nie pomaga, to odpuszcza. No, chyba ze razem z radiem pozbedziesz sie półki ;)
    gucio66
    Level 10  
    i tu dochodzimy do sedna problemu!!!
    pozdrawiam
    jacq
    Level 22  
    No tak, odwieczny problem. Jeśli radio zamontujesz standartowo to jest pewne prawdopodobieństwo, że zniknie, jeśli zastosujesz jakieś dodatkowe mocowania to złodziej może rzeczywiście nie zdoła go wyciągnąć, ale jeśli będzie uparty to stracisz pół deski rozdzielczej, że o szybie czy popsutym zamku w drzwiach nie wspomnę. Widziałem kiedyś taki wynalazek o nazwie "Auto Radio Alarm" - urządzenie kompletnie bezsensowne i nieprzemyślane, włączające alarm w chwili odłączenia masy od radia a jak wiadomo jeśli masa jest odłączona to radio już jest w rękach złodzieja więc go raczej nie zostawi i nie ucieknie. Lepiej zastosować zasadę "co z oczu to z serca" i radio zamontować w jakimś "dziwnym" miejscu a w widoczym miejscu jedynie odłączany panel na długim przewodzie zakończonym gniazdkiem. Ponadto chociażby najprostrzy alarm z czujnikiem ultradźwiękowym albo nawet mikrofalą na prealarmie z zasięgiem na zewnątrz auta.
    pozdro
  • Optex
    gucio66
    Level 10  
    A nie słyszeliście może o zabezpieczeniach firmowych??
    Jakoś nie chce mi się wierzyć, że żadna firma nie wprowadziła czegoś takiego na rynyk??
    krzys-iek
    Level 20  
    ja bym proponował jakis mały ładunek miotajacy w srodku radia, taki co by zniszczyl radio po wyjeciu... i tyle. Chetnie bym dodał taki co by urwał łapy sukins...owi ale prawo moze pozniej mnie ukarac, radia miec nie bedize to by bylo dobre :)
    gucio66
    Level 10  
    Z tym ładunkiem się zgodze ale troche mi szkoda radia!!!
    ALE ŁAPA URWANA CAŁKIEM NIEZŁY POMYSŁ
    a może coś na powarznie!!!!
    pozdro.
    krzys-iek
    Level 20  
    no mozesz dac na srubach do karoseri, na lince do czegos...

ale jak napisali moze ci poniszczy gnoj deske bo bedzie sie mscił

alarm zamontowac i przetwornik piezo wyjety z sygnalizatora firmy elektal, niezle po uszach daje (umiescic gdzies w podsufitce, w lampce...) glosny dzwiek moze gosc spasuje
    kzaw
    Level 27  
    Najlepsze zabezpieczenie radia to wstawienie kieszeni i zabieranie go ze sobą.Co z tego że przykręcisz je śrubami , zepniesz łańcuchami lub przyspawasz do karoserii. Nawet jak nie ukradnie radia to i tak masz albo wkładke w zamku do wymiany albo szybę do wstawienia.
    yasiu.brzeg
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Ja stosuję dosyć dziwną metodę. Posiadam Sony cdx 700R Black Panel. Więc niestety nie mogę wyciągać panelu a nie chce mi się robić układu do zasilania pamięci. Więc stosuję atrapę z safari 5 którą zakładam na radio i skutkuje jest to oczywiście sam przód radia safari. Wtedy jak zginie radio to wiem, że to musiał być ktoś znajomy. POZDRAWIAM
    Danieloos
    Level 25  
    kzaw wrote:
    Najlepsze zabezpieczenie radia to wstawienie kieszeni i zabieranie go ze sobą.

i to też nie tak do końca , bo jak złodziej widzi, że radio jest wyposażone w kieszeń, to i tak wejdzie do samochodu, bo będzie myślał, że radio jest pod fotelem lub w bagażniku i zamek uszkodzony lub szyba.
    Bardzo dużo ludzi robi w ten sposób, że radio wkładają pod fotel lub bagażnika, wiem bo mi pare lat temu z bagażnika zwineli,moja wina bo sie nie chcaiło dziennie nosić.
    wojtek 888
    Level 14  
    Krótko mówiąc:
    Nie kijem go to pałą!!! :evil:
    Laskosz
    Level 15  
    Yasiu a powiedz jak zrobic sobie taka atrapke bo mi juz radio zwineli a kupilem teraz nowe i nie chce go znow stracic :( (z tego co wiem to nawet autoalarm nie pomaga na złodzieja ktory jest bardzo zdeterminowany)
    yasiu.brzeg
    W modelu który posiadam akurat wystaje panel poza ramkę. Więc rozebrałem safari 5 wyciągnąłem przedni „panel” gałki przykleiłem klejem zrobiłem ramkę na wymiar swojego radia i po prostu zakładam na swoje radio. Jeżeli masz jakiś inny model to można też fajnie pokombinować efekt fajny i jak na razie skuteczny. I wygląda naprawdę jakby to było safari. Do niektórych modeli aut gdzie radio jest delikatnie cofnięte są przygotowane gotowe atrapy spotykane na giełdzie. POZDRAWIAM
    Laskosz
    Level 15  
    Heh ale wiesz takie atrapy dla zlodzieja to tez jakas prowokacja (chodzi mi o te z gield i allegro). Dzieki i bede probowal z jakims radiem (chyba gdzies mam jakiegos starego dziada :D
    wojtek 888
    Level 14  
    Znalazłem coś takiego w sklepie z alarmami :
    Wkłada się to do radyjka (tylko kaseciak) przekręca kluczyk (kawałek szpeja blokuje się w miejscu kasety--kawałek trutu) , zaczynają migać dwie ledy cała "aparatura" się uzbraja i ma chronić nasze radyjko.Zasilanie wlasne (9V-bateria),działa na wstrząs!!!
    I co Wy na to powiecie!!!!
    Aha koszt użądzonka 50 zeta!!!
    Zdrowia życze!!!
    yasiu.brzeg
    No może i fajne, ale niestety mało użyteczne. Dzisiaj rzadko spotyka się dobre kaseciaki. POZDRAWIAM
    wojtek 888
    Level 14  
    Może i żadko ale te KIEPSKIE kaseciaki też ku....a kradną!!!
    Strzałeczka.
    Laskosz
    Level 15  
    Widzialem taki alarm do kaseciaka (kiczowato to wyglada) reaguje na wstrzasy itp ale do CD to sie nie nada :D
    kzaw
    Level 27  
    Idzie sobie gość ulicą patrzy stoi bmka, taka 5 letnia a wniej radio safari. idzie dalej stoi passat 97 r a w nim radio safari. Idzie dalej opel atra II a wnim safari. Myślicie że to kupi. Gość też nie jest głupi i też zna sposoby jakimi ludzie próbują zabezpieczać samochody.Moze czasami nawet czyta posty na elektrodzie. Dlatego nadal uważam że najlepiej zabierać radyjko ze sobą.
    yasiu.brzeg
    No tak KZAW dobrze wiesz, że jeżdżę POLONEZEM, zresztą sam widziałeś radio no, ale atrapy nie miałeś okazji zobaczyć. Jakbym miał wyciągać radio i na nowo wszystko ustawiać to by mnie to wnerwiało a w sumie są układy podtrzymujące pamięć tylko trzeba mieć chęć zrobić to. Nie twierdze, że zabieranie radia nie jest złym pomysłem wprost przeciwnie. Ale wyobraź sobie parking np. Media markt facet wchodzi z radiem do sklepu i co? nie zawsze możliwe jest zabranie go. POZDRAWIAM
    .:Marcin:.
    Level 12  
    Co do zabezpieczenia CD modułem z kaseciaka to " jak się popiesci to wszystko się zmieści ;) " Ja się cały czas zastanawiam nad tym aby radio gdzies schować a panel np. w osłonę przeciwsłoneczną wmontować :) Tylko do tego dochodzi koniecznośc posiadania zmieniarki :(
    adam_mk
    Level 20  
    Witam
    Jest skuteczny sposób!
    Wykupujemy najdroższy pakiet AC. Dokonujemy ze specjalistą od ubezpieczyciela oględzin autka i dokonujemy wpisu w polisie, że szyby są całe a radyjko sprawne i takie a nie inne.
    Po każdej "przygodzie" mamy nową szybę i nowe radio.
    Trochę kłopotliwe, ale skuteczne.
    Pozdrawiam Adam M.