Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

renault scenic 2001r dp0 automat jeździ tylko do tyłu

29 Mar 2012 19:07 2927 6
 • Level 10  
  Witam, scenic z 2001r silnik 2.0 16v 140km automat prawdopodobnie skrzynia dp0. Auto jeździ tylko do tyłu, do przodu brak jakiejkolwiek reakcji. Samochód prawdopodobnie po podpięciu pod kompa nie wykazywał żadnych błędów. Samochód stoi tak już od 3miesięcy. Co może być przyczyną?! Auto ma 170tys przebiegu natomiast przy 165tys wymieniany był prawdopodobnie olej w skrzyni (wpis na karteczce ale nie sprecyzowane czy olej silnikowy czy w skrzyni).
  [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • A/T specialist
  Masz uszkodzenie mechaniczne skrzynki. Skrzynka do wymontowania z pojazdu i naprawy.
 • Level 10  
  jasna sprawa że mechaniczna usterka ale liczyłem na to, że już ktoś temat przebabiał... Nie chciał bym topić pieniędzy w naprawę, zastanawiałem się nad kupnem używanej ...
 • A/T specialist
  Tak, temat "przerabiałem". Może być pęknięta taśma hamulca (brake) F3 lub uszkodzenie na koszu prowadzącym (forward) E1. Taśma ok. 170 zł. tłok kosza ok. 90 zł.
 • Level 10  
  Umówiłem się już z mechanikiem który dokładnie to samo mi powiedział na wstępie... Tu rodzi się kolejne pytanie, czy koszt: 300zł za zdemontowanie i zamontowanie, 400zł za rozłożenie skrzyni plus koszt taśmy, oleju i filtra, nie jest zbyt wygórowany. Na mechanice troszkę się znam i może sam z tym sobie bym poradził?! Czy to jest bardzo ciężka sprawa?? Znalazłem w internecie opis wymiany w renault safrane. Warto samemu próbować czy lepiej zlecić specjaliście??
 • A/T specialist
  Bardzo tanio, niech mechanik naprawia.
 • Level 10  
  Proszę mi jeszcze powiedzieć czy do tego scenica pasowała by skrzynia ze scenicaII z 2006r, ten sam silnik. Zauważyłem że ciężko jest dobrać skrzynię z identycznym numerkiem po dpo...