Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault scenic 2001r dp0 automat jeździ tylko do tyłu

29 Mar 2012 19:07 2786 6
  • Poziom 10  
    Witam, scenic z 2001r silnik 2.0 16v 140km automat prawdopodobnie skrzynia dp0. Auto jeździ tylko do tyłu, do przodu brak jakiejkolwiek reakcji. Samochód prawdopodobnie po podpięciu pod kompa nie wykazywał żadnych błędów. Samochód stoi tak już od 3miesięcy. Co może być przyczyną?! Auto ma 170tys przebiegu natomiast przy 165tys wymieniany był prawdopodobnie olej w skrzyni (wpis na karteczce ale nie sprecyzowane czy olej silnikowy czy w skrzyni).
  • Spec Automatyczne skrzynie biegów
    Masz uszkodzenie mechaniczne skrzynki. Skrzynka do wymontowania z pojazdu i naprawy.
  • Poziom 10  
    jasna sprawa że mechaniczna usterka ale liczyłem na to, że już ktoś temat przebabiał... Nie chciał bym topić pieniędzy w naprawę, zastanawiałem się nad kupnem używanej ...
    Tak, temat "przerabiałem". Może być pęknięta taśma hamulca (brake) F3 lub uszkodzenie na koszu prowadzącym (forward) E1. Taśma ok. 170 zł. tłok kosza ok. 90 zł.
  • Poziom 10  
    Umówiłem się już z mechanikiem który dokładnie to samo mi powiedział na wstępie... Tu rodzi się kolejne pytanie, czy koszt: 300zł za zdemontowanie i zamontowanie, 400zł za rozłożenie skrzyni plus koszt taśmy, oleju i filtra, nie jest zbyt wygórowany. Na mechanice troszkę się znam i może sam z tym sobie bym poradził?! Czy to jest bardzo ciężka sprawa?? Znalazłem w internecie opis wymiany w renault safrane. Warto samemu próbować czy lepiej zlecić specjaliście??
    Bardzo tanio, niech mechanik naprawia.
  • Poziom 10  
    Proszę mi jeszcze powiedzieć czy do tego scenica pasowała by skrzynia ze scenicaII z 2006r, ten sam silnik. Zauważyłem że ciężko jest dobrać skrzynię z identycznym numerkiem po dpo...