Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Udostępnienie drukarki w Active Directory

29 Mar 2012 19:09 13352 7
  • Poziom 16  
    Witam

Mam problem tego typu że nie wiem jak tą drukarkę udostępnić w Active directory.

Po zaznaczeniu opcji udostępnij i pokaż na liście wcale jej tam nie ma.

A powinna znajdować się katalogu Active Directory users and computers.

Proszę o wskazówki.
  • Poziom 14  
    1. Po zaznaczeniu opcji udostępnij zaznaczasz (lub zostawiasz) - wyświetl w katalogu.
    2. Nie znajdzie się w Active Directory users and computers ponieważ nie dodajesz jej do domeny tak jak dodaje się komputer, czy użytkowania. Drukarki, które są udostępnione i znajdują się w katalogu, widziane są w katalogu jako sieciowe podczas ich dodawania na komputerach.

Może napisz co chcesz zrobić - coś się wymyśli
  • Poziom 16  
    Chodzi o zrobienie takiego doświadczenia o nazwie:

Udostępnianie i zarządzanie uprawnieniami do drukarek w Active Directory

1. W menu Start należy wybrać pozycję Drukarki i Faksy.

2. Należy kliknąć prawym przyciskiem myszy drukarkę, którą chcemy opublikować, a następnie
    kliknąć polecenie Udostępnianie.

3. Na karcie Udostępnianie należy kliknąć opcję Udostępnij tę drukarkę, a następnie wpisać
    nazwę udostępnianej drukarki. Należy zaznaczyć pole wyboru Wyświetl w katalogu, aby
    opublikować drukarkę w usłudze Active Directory.

4. (opcjonalnie) Jeśli nie zaznaczymy pola wyboru Wyświetl w katalogu, możemy później
    opublikować drukarkę w AD za pomocą konsoli Użytkownicy i komputery usługi Active
    Directory. W tym celu należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na nazwę domeny, wybrać
    Nowy, a następnie Drukarka. W wyświetlonym oknie należy wpisać adres udziału sieciowego,
    pod którym dostępna jest drukarka i kliknąćOK.

5. Dodana drukarka zostaje wyświetlona na liście obiektów w Active Directory (wykonaj zrzut ekranu).

Zrobiłem te wszystkie podpunkty ale jej nie ma.
    Mam WIN server 2008 R2 w języku angielskim stąd prosiłbym opodawanie nazw opcji po angielsku.
  • Poziom 14  
    Sprawdziłem i sytuacja wygląda tak: jeśli udostępniam drukarkę wg 4 pkt drukarka pojawia się w katalogu głównym domeny. Jeśli stworzę jednostkę organizacyjną (organisation unit) np. drukarki to pojawia się w tej jednostce.
    Pytanie następujące - gdzie instalujesz drukarkę (na kliencie czy serwerze)? Czy masz zainstalowaną funkcję "serwer wydruku" (print server)? Czy pojawia się komunikat o błędzie podczas dodawania do AD?
  • Poziom 16  
    Wedlug punktu 4 sytuacja u mnie wyglda tak:

Udostępnienie drukarki w Active Directory
  • Poziom 16  
    Niestety nie wiem co to jest.

Pierwszym sposobem tzn prawym i ustawienia mam zaznaczone udostepnij oraz pokazuj na liśćie AD.
  • Poziom 14  
    Przepraszam - wyraziłem się nie jasno. Chodziło o protokół LDAP w drukarce.
    Tak na szybko ściąga: Link