Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Złe wskazania licznika Corolla E11 1.4

29 Mar 2012 19:37 5629 3
  • Level 2  
    Witam!

Zacznę od tego, że forum przeszukiwałem pod kątem mojego problemu ale rozwiązania nie znalazłem. Jakiś czas temu miałem w moim samochodzie problem z akumulatorem - jak się okazało, wymagał on wymiany. Jednakże, zanim go wymieniłem kilkakrotnie próbowałem go reanimować, ładować itp - wiadomo, akumulator nie jest tani - podczas jednej z prób rozruchu na rozładowanym akumulatorze, po przekręceniu kluczyka nie zakręcił się rozrusznik, a jedynie z pod maski było słychać głośne stukanie, prawdopodobnie przekaźnika lub czegoś innego. W każdym bądź razie podczas przekręcania kluczyka wskazówki obrotomierza i prędkościomierza na liczniku zaczynały świrować, wykonywały pełny obrót lub stawały pionowo. Kilkukrotnie przekręciłem kluczyk, licząc że samochód odpali, ale zawsze było tak samo, wskazówki wyczyniały cuda. Po tych ekscesach, zauważyłem że wskazówki liczników, po przekręceniu kluczyka i włączeniu samochodu bez odpalania silnika podnoszą się - prędkościomierz na ok. 25 km/h a obrotomierz na ok. 300 obrotów. Po uruchomieniu silnika problem nie znika, na postoju licznik dalej wskazuje 25 km/h a obrotomierz zawyża wartość o ok. 300 obrotów. Podczas jazdy jest tak samo - oba liczniki oszukują o podane wartości. Absolutnie nie mam pomysłu co to może być - mam nowy akumulator, sprawdziłem masy silnika, nawet podpinając dodatkową do korpusu silnika i minusa w akumulatorze, problem jednak pozostaje. Sądzę że ma on bezpośrednią przyczynę w tym co opisałem co działo się podczas prób uruchomienia auta z niesprawnym akumulatorem. Mój samochód to Toyota Corolla E11 1.4 4E-FE. Proszę o pomoc i z góry dziękuję!
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 2  
    Mnie tez się tak zrobiło w mojej toyocie.Więc tak rozwiązania są takie, albo wymienić całą szafę z zegarami, albo naprawić
  • Level 1  
    Witam. W moim przypadku problem przekłamania o 20 km/h nastąpił po wymianie tylnich żarówek, po podłączeniu deski rozdzielczej licznik prędkosci wskazywal 120 km/h/ moglem wykrecic i przechylic aby opadla na 0 ale z lenistwa wlaczylem silnik, licznik opadl ale podniosl sie na 20 km/h od tego momentu zaczal przeklamywac, przespalem sie z problemem, na nastepny dzien wyjalem ponownie deske rozdzielcza (najpierw rozkreca sie dwie srubki znajdujace sie od spodu nad deska rozdzielcza, zdejmujemy maskownice, potem odkrecamy 3 sruby dwie z dolu jedna u góry i wyjmujemy deske), podwazajac zatrzaski przezroczystej przedniej szybki usuwamy ja, w moim przypadku pomoglo podwojne przekrecenie licznika w przeciwnym kierunku co do wskazowek zegara. Przy kazdym obrocie spadalo az spadlo do 0. Po wlaczeniu silnika i ruszeniu licznik zaczal normalnie wskazywac predkosc. Przekrecenie licznika blokuje cypelek, w miejscu gdzie wystepuje nalezy delikatnie przyciagnac wskazowke w swoja strone i przesunac ja nad cypelkiem. W moim przypadku pomoglo. Pozdrawiam.
  • Level 9  
    Ragewalker wrote:
    Witam!

Zacznę od tego, że forum przeszukiwałem pod kątem mojego problemu ale rozwiązania nie znalazłem. Jakiś czas temu miałem w moim samochodzie problem z akumulatorem

To jest standard w tej corolli bo jesli po wyladowaniu aku wskazowki zegarow szaleja i wykonuja obroty kiedy usilujesz odpalic auto to po takiej akcji jesli cos nie dziala to zwroc uwage najpierw na to w jakiej pozycji wskazowka predkosciomierza zostala obecnie. Jesli nie pokazuje predkosci w ogole to obadaj czy nie dostala sie pod ogranicznik ktory zatrzymuje ja na zero.

Złe wskazania licznika Corolla E11 1.4