Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

szyby zespolone, czy można zrobić je samemu ?

29 Mar 2012 19:59 5795 6
  • Poziom 2  
    Na samym wstępie proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu, o ile odpowiedni istnieje :?:
    Proszę wybaczyć brak ogłady niestety to mój pierwszy post :)
    Tak więc rozchodzi mi się o to że w narożniku pokoju mam mieć barek z alkoholami, do tego potrzebne są mi szklane pólki w kształcie trójkąta równoramiennego o długości ramienia 70 i przekątnej około metra. niestety szkło o takich wymiarach i grubości 6 mm iej wyjątkowo drogie. jednakże mam w posiadaniu tafle szkła o grubości 4 mm i moje pytanie jest takie czy mogę skleić takie szyby ? jesli tak to czym?
  • Specjalista - systemy grzewcze
    kpp napisał:
    Na samym wstępie proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu, o ile odpowiedni istnieje :?:
    Proszę wybaczyć brak ogłady niestety to mój pierwszy post :)
    Tak więc rozchodzi mi się o to że w narożniku pokoju mam mieć barek z alkoholami, do tego potrzebne są mi szklane pólki w kształcie trójkąta równoramiennego o długości ramienia 70 i przekątnej około metra. niestety szkło o takich wymiarach i grubości 6 mm iej wyjątkowo drogie. jednakże mam w posiadaniu tafle szkła o grubości 4 mm i moje pytanie jest takie czy mogę skleić takie szyby ? jesli tak to czym?

Szkło okleja się lub wkleja pomiędzy tafle szkła folię poliwęglanową.
    Aby skleić 2 tafle szkła to zapomnij.
    W domowych warunkach możesz co najwyżej okleić szyby jednostronnie lub dwustronnie taka folią. Niestety taka folia poliwęglanowa jest dość droga i kosztuje ponad 100zł za m2.
    Ponadto przy takich półkach to musisz jeszcze wyszlifować krawędzie. Nie wiem czy nie będzie bardziej rozsądne zamówić takie szyby na wymiar z oszlifowanymi krawędziami.

Jakby coś to zostało mi jeszcze trochę ok. 6m2 takiej przezroczystej folii poliwęglanowej, którą oklejałem szkło montowane później w kasetonach reklamowych. Jest to folia samoprzylepna z jednostronną warstwą kleju.
    Jeżeli jesteś zainteresowany to mogę odstąpić po niższej cenie.
  • Poziom 2  
    Przeczytałem własnie na którymś z forów ze można użyć silikonu bezbarwnego do szła, autor jednak z góry założył że jest to praca na własną odpowiedzialność, co o tym sądzić ?
    a jeśli chodzi o oszlifowanie to dowiedziąlem się ze jest to koszt rzędu 10 zł od sszyby.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Zapewne bardzo długo będzie schło, a przy tym jak zapewnić stała odległość pomiędzy szybami na całej powierzchni oraz w jaki sposób pozbyć się pęcherzyków powietrza.
  • Poziom 2  
    niewątpliwie jest to duży problem ale nie ma rzeczy niemożliwych :)
    będę walczył w weekend ;) pozdrawiam i dzięki !
  • Poziom 39  
    Do sklejenia tafli szklanych nadawała by się żywica akrylowa polimeryzująca pod wpływem ultrafioletu. Jest ona stosowana do naprawy szyb samochodowych. Oczywiscie należałoby poszukać innej bo tamte są konfekcjonowane w małych strzykawkach i dlatego drogie.
  • Poziom 14  
    To już nie wiem, poszukujesz szyby laminowanej czy zespolonej? Zespoloną masz w oknach (tak zwanych plastykach), laminowana są to po prostu dwie tafle a w środku specjalna folia.
    Dwóch tafli z sobą nie skleisz, nie wyschnie, chyba ,że na klej UV ale koszty Cię zjedzą.
    Druga sprawa, masz pewnie stare szyby, nie potniesz ich. A jak już jakimś cudem wyjdą to i tak będą strasznie kruche.
    I nie ściemniaj ,że jest takie drogie, zrobię wycenę w poniedziałek z ładnym szlifem i podam cenę.