Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nieaktywna opcja sygnału cyfrowego w TV LCD Thomson 26e90nh22

29 Mar 2012 20:50 3990 8
  • Poziom 11  
    Mam takie oto pytanie: Co zrobić, żeby móc odbierać programy dvb-t w tv LCD 26" Thomson 26e90nh22? Po podłączeniu anteny nie można wyszukać programów, mało tego - wybór opcji w menu tv jest nieaktywny, mimo, że tv ma wbudowany dekoder mpeg4. Wszystko robię zgodnie z instrukcją tv. Na podłączonej antenie bez problemu działa inny odbiornik tv cyfrowej dvb-t. Taki obraz mam:

Nieaktywna opcja sygnału cyfrowego w TV LCD Thomson 26e90nh22
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    No to właśnie, więc jak uaktywnić nieaktywną opcję?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    To nie mój tv, zweryfikuję instrukcję po kątem obsługiwanego sygnału. Nie musisz krzyczeć, dotarło.
  • Poziom 33  
    Nawet gdy nie ma dekodera MPEG4, to powinien jednak znaleźć stacje i obsłużyć dźwięk. Czy wyszukiwanie automatyczne nie wyszukuje kolejno sygnałów cyfrowych i analogowych ?
  • Poziom 11  
    Niestety wyszukiwanie wyszukuje tylko programy analogowe, nawet nie ma wskazania ilości programów cyfrowych. Google niewiele mówi nt. tego tv, sądzę, że to jakaś chińska podróbka, bo nawet producent nie przyznaje się do takiego modelu - sprawdzałem na stronie thomsona.
  • Poziom 1  
    Aby wyszukać cyfrowe kanały w TV THOMSON 26e90nh22 nalezy w menu TV zmienić kraj instalacji na Czeska Republika. Ale niestety do odbioru cyfrowych kanałów potrzebny jest moduł Neotion NP4. Jest to modu CI umożliwiający odbiór standardu
    DVB-T MPEG4 na odbiornikach MPEG2. Moduł Zbudowany jest
    w oparciu o najnowszy procesor NP4 firmy Neotion. Dzięki temu,
    posiadając dekoder MPEG 2 (w telewizorze bądź wolnostojącym
    dekoderze MPEG 2) można oglądać programy telewizji naziemnej
    lub satelitarnej nadawane
    w standardzie MPEG 4. Wystarczy umieścić moduł
    w gnieździe CI (Common Interface) telewizora lub dekodera.
  • Poziom 11  
    No więc sprawa została wyjaśniona. Ten TV obsługuje format MPEG2, który nie jest u nas w kraju wykorzystywany. Ogólnie nie polecam zakupów w marketach, no chyba, że wcześniej mamy rozeznanie co do możliwości technicznych danego sprzętu. Przykładem jest ten model TV, który na stronie thomsona nie widnieje - prawdopodobnie podróbka dla marketów.