Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co jest przyczyną delikatnego "stukania" subwoofera?

29 Mar 2012 21:21 1513 5
  • Poziom 19  
    Witam!
    Mam Sub PowerBass PB-B1254v.2 Black. Jak się dobrze przysłuchać to przy głębszym basie słychać delikatne stukanie, jakby coś dotykało membrany podczas ruchu. Z tym że nie jest to takie pierdzenie czy coś, tylko bardzo delikatny stukot. Przewody wewnątrz głośnika są wszywane w zawieszenie. Co może być takiego stukania? przyczyną? Czy może jest to normalne zachowanie?

Jutro zamieszczę film na którym pokazana jest praca głośnika i jego stukanie.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Moderator CarAudio
    Stuka o nabiegunnik ...za dużo czadu ;)

PS: zobacz czy zawieszenie dolne nie puściło
  • Poziom 19  
    Zawieszenie w porządku, nie porozklejane. Głośnik kupiłem 2 tygodnie temu, pracował na CP HPB-602 GAIN był do połowy , podbicie basu bardzo delikatnie podkręcone. Także nie był katowany. Najbliższy serwis znalazłem w Lublinie. Ile może wynieść naprawa tego głośnika? Warto jeszcze dodać że gdy naciskam membranę nie wyczuwam żadnych oporów, nie słychać otarcia. Stukot wcale nie zależy od wychyłu membrany. Stuka nawet przy małym wychyle.

EDIT: Gdy głośnik stuka, wystarczy bardzo delikatnie dotknąć, nacisnąć zawieszenie górne jednym palcem i stukanie zanika. Sam jestem zdziwiony, nie spotkałem się jeszcze z czymś takim. Zawieszenie górne nie porozklejane w idealnym stanie. Jeśli ktoś wie jak temu zaradzić to proszę o poradę.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Odklejona kopułka ja na mój słuch (kulawy bo kulawy już :) )
  • Poziom 19  
    Problem rozwiązany, poprawiłem przewody wewnątrz głośnika które prawdopodobnie gdzieś dotykały podczas pracy. Dzięki za pomoc.