Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aficio 3030 nie drukuje .

30 Mar 2012 08:48 1779 11
  • Poziom 17  
    Mam dwie kopiarki AF 3030, podłączam do tego samego komputera i tym samym kablem. Jedna drukuje duga nie. Robiłem format hdd, reset pamięci, reset ustawień użytkownika nic nie pomogło. sterowniki rpcs i pcl6. kopierka się łączy z komputerem. ping działa, pobiera automatycznie akcesoria. Spórbuje jeszcze zmienić oprogramowanie. ale nie wiem czy to pomoże. Może jakas podpowiedz
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    A nie ma przypadkiem założonych kodów uzytkownika na wydruki. Wówczas jest taki efekt
  • Poziom 17  
    Mam kolejny problem aby to sprawdzić nie mogę się zalogować jako administrator. user admin i bez hasła nie wchodzi z panela i z przeglądarki. Czyli klient mógł zmienić nazwę logowania lub wprowadzić hasło Można to jakoś zresetować? clear memory nie pomogło.
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    trzeba wejść z logowaniem jako administrator główny i wtedy można zmieniać administratorów i hasła no chyba że ktoś zmienił rownież administratora głównego - wówczas wymiana NVRAM
  • Poziom 17  
    a w tej maszynie nie ma resetu administratora głównego z poziomu serwisu? Myślę że albo zostało założone hasło lub zmieniono login. jutro to sprawdzę. Przez przeglądarkę tez nie można się zalogować.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Mylisz się kolego. Jest w tej maszynie poziom Supervisiora. O ile tego hasła tez ktoś nie zmienił. Jeżeli tak , mozna sprobowac odczytac hasło z zrzutu NVRAMU, lub niestety wymieniac plytę. Co do drukowania ( że jedna tak , druga nie) Nie napisałeś jaki masz system w kompie. Możesz spróbować na driverze smart device.
  • Poziom 17  
    udało mi się wejsc na aministratora. klient wprowadził hasło, i na szczescie pamiętał.Ale blokady na wydruk nie było. czyli bledny trop. Chciałem jeszcze hasło zlikwidowac ale jak nic nie wpisze w polu hasło i klknę ok to maszyna i tak pamieta stare hasło. za pare miesiecy bedzie znowu problem z zalogowaniem sie. Laptopa mam na viscie i dwa sterowniki PCL6 i RPCS na innej maszynie drukuje laptop bez problemu klient ma xp i 7 i żaden komp nie drukuje. Jest komunikat błąd drukarki po długim czasie.
  • Poziom 17  
    Pewnie to uszkodzona płyta kontrolera. Podmieniałem ją w całości kopiarka zaczeła drukawac. Jesli podmieniłem sama karte, dysk, pamięć bez zmian Drukarka jest wszedzie widoczna, karta sieciowa odpowiada po wysłaniu drukuj, kopiarka nie przyjmuje i po pewnym czasie mam komunikat błąd drukarki. Wgrane tez są najnowsze firmwery.
  • Poziom 12  
    Zgraj NVRAM na kartę i zrób Memory Clear. musisz ustawić maszynę itd., być może klient przez przypadek włączył coś lub też zablokował. Ew. jak nie pomoże wgraj NVRAM z powrotem.
  • Poziom 17  
    Memory Clear już robiłem, i powrót do ustawień fabrycznych. Nic to nie daje. A na dodatek kupiłem sobie taka drugą tylko kopierke, wkładam opcje druku i maszyna tego nie widzi. Karta SD na pewno sprawna, pamięć i dysk też, bo działają w innej.
    Tylko opcja jest od Ricoha a kopiarka Rex Rotary. Ale to nie powinno mieć znaczenia
  • Specjalista - kserokopiarki
    a nie zapomnialeś przypadkiem o właczeniu opcji w kodzie 5-985-1 i 2 i dlatego nie widzi tam trzeba ustawic 1 aby właczyć NIC i USB
  • Poziom 12  
    Jeśli nie ustawi opcji w kodzie 5-985-1 i 2 to w ogóle sieci nie będzie. spróbuj NVRAM wgrać od innej sprawnej maszyny