Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 1.4 hdi - Problem z odpaleniem na zimnym -Pomocy

bajerskipawel 30 Mar 2012 09:11 4436 13
Tespol
    bajerskipawel
    Level 9  
    Wiem, że pojawiały się podobne tematy na forum, ale nie znalazłem sensownego rozwiązania .
    Ostatnio pojawił mi się wielki problem z odpaleniem samochodu na zimnym silniku. Zaczęło się to jakieś kilka dni temu, ale wtedy byłem jeszcze w stanie odpalić samochód po kilku próbach kręcenia. Teraz nie jestem w stanie obudzić go. Po sprawdzeniu w komputerze błędów, pojawiają się takie: P0337 oraz od czasu do czasu P0102. Nie mam żadnego pomysłu jak wystartować samochód, bo dużo rzeczy ostatnio w nim wymieniłem przed zimą: wtryski były regenerowane, czujniki wału i wałka były wymieniane na nowe oraz koło pasowe, z którego czujnik wału zczytuje obroty silnika tez był wymieniany na nowo. Cała elektronika była sprawdzana. Dodam, że w czasie jazdy nie przerywa mi już po wymianie wyżej wymienionych rzeczy. Problem jest tylko z odpaleniem. Myślałem, że może przewody paliwowe się rozszczelniły, bo gruszka nie jest twarda i jak próbuję ją nabić, to i tak nie robi się twarda, żebym nie mógł ją zgniatać, ale nie jestem w stanie tego zdiagnozować poprawnie.
    Jeśli ktoś mógłby mi pomóc, wielkie dzięki.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Tespol
    robi1214
    Level 31  
    Masz problem z czujnikiem położenia wału .Sprawdź podczas rozruchu czy sterownik widzi obroty.
  • Tespol
    bajerskipawel
    Level 9  
    W jaki sposób sprawdzić czy sterownik widzi obroty? Na obecna chwile mam mozliwość zdiagnozowania tylko błędów silnika, nie mogę zczytywać wartości live. Poza tym już kilka razy ten czujnik był wymieniany, bo były problemy podczas jazdy. mozliwe, żeby znowu on się zepsuł?
    robi1214
    Level 31  
    Błądzisz po omacku znajdź kogoś kto posiada lexie proxie.
    bajerskipawel
    Level 9  
    Odświeżam temat, byłem u mechanika i po podpięciu do Peugeot Planet wykazało, że to czujnik wału korbowego. niestety po wymianie na nowy, dalej nie można odpalić samochodu a błąd P0337 dalej się pojawia. Ma być na nowo sprawdzana cała elektryka mimo, że już była. Dodatkowo sterownik był sprawdzany oscyloskopem przed zimą i zostało wymienione koło Pasowe. Macie jakieś pomysły? Powiem szczerze, że takiego przypadku jeszcze nigdzie nie znalazłem.
    colin555
    Level 27  
    jeśli sterownik nie widzi obrotów z czujnika wału a wiązka sprawna to pozostaje kwestia samego czujnika bądź sterownika (zostaje jego sprawdzenie na stole)

pytanie czy na oscyloskopie widać, że czujnik wysyła impulsy??

zakładamy, że instalacja sprawna i koło pasowe nie zakłóca działania czujnika oraz, że rozrząd jest OK
    bajerskipawel
    Level 9  
    Zobaczymy jakie będą dalsze postępy mechanika. mam nadzieję, że w końcu zostanie to wyjaśnione, bo już pomysły się wyczerpują, większość mechaników rozkłada ręce.
    User removed account
    User removed account  
    bajerskipawel
    Level 9  
    Koło foniczne nie spełnia czasem funkcji do ABS? Wydaje mi się, że zczytywanie impulsów przez czujnik położenia ma miejsce tylko z koła pasowego wału korbowego, ale mogę się mylić.
    User removed account
    User removed account  
    bajerskipawel
    Level 9  
    Czyli koło foniczne zintegrowane z kołem zębatym rozrządu jest to co innego niż koło pasowe, przy którym jest czujnik położenia wału korbowego? Dodam, że błąd P0337 wskazuje na czujnik położenia wału korbowego, a nie czujnik wałka rozrządu. Chyba że błąd ten może wskazywać też przyczynę z czujnikiem wałka rozrządu. Oba czujniki musza być ze sobą zsynchronizowane. Jak wygląda takie koło foniczne?
    User removed account
    User removed account  
    bajerskipawel
    Level 9  
    Dzięki za odpowiedź, to mi bardzo rozjaśniło sytuację. jak tylko dowiem się coś więcej to dam znać.
    bajerskipawel
    Level 9  
    Temat zamknięty. Problemem był uszkodzony sterownik. dzięki za wszelką pomoc.