Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnienie dla małej dysokteki lub sali koncertowej

ewon571 30 Mar 2012 10:24 4014 2
  • Niektórzy ludzie poszukują schematów dla siebie samych -aby czuć swój potencjał lub po prostu dla audio biznesu. W temacie użyłem słowo: dla sali koncertowej -rzeczywiście takie rzeczy są konstrukcji klasycznej, czyli są to czyste wzmacniacze i do instrumentalnej muzyki i tym bardziej dobre do każdego innego zastosowania.
    Jest to mój własny projekt i dlatego temat jest dobry dla znających się w temacie. Niektórzy ludzie nie wierzą że taka mała moc dla jednego głośnika da dla odczucia o wiele większą moc akustyczną i jest to rzeczywiście symfonia ilości zastosowanych głośników i ma to tę zaletę że moc i wysoka jakość dla głośników jest normalna, myślę że muzyka poważna trzyma się tej zasady.

Przedstawiony wzmacniacz ma ciekawy odpowiednik mocy: dla pracy stereo 2xP=144W i dla łącznej ilości głośników 64 sztuki odpowiednik mocy wynosi P=1950W, pełno-czystej jakości. Ponadto jest wybór: albo głośniki samochodowe ALPHARD albo w tej samej cenie przedstawione mną kolumny głośnikowe Ro=4R w ilości 64 sztuki. Ludzie myślą sobie że jakość kolumn głośnikowych w salach koncertowych musi być bardzo wysoka i tak naprawdę jest -dla małej mocy na głośnikach i to wystarcza. Zachętą są te kolumny głośnikowe w których jest 5 głośników i średnie tony promieniuje czysto i kopułkami dwa głośniki wysoko tonowe ALDA i w sumie na jeden kanał przypada 160głośników, a to już jest symfonia mocy i jakości, którą dają same głośniki.

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    Krzysiek16
    Poziom 24  
    A kto to używa obciążenia 0.5 oma? Przecież tak niska impedancja powoduje ogromne straty mocy w przewodach. Przy normalnych głośnikach (4 albo 8 omów), zasilaniu jak na schemacie (symetryczne 28V) i założeniu, że można uzyskać amplitudę napięcia na wyjściu równą napięciu zasilającemu uzyskamy max. 100W, a nie 144W.

O co chodzi z tym odpowiednikiem mocy?
    pikarel
    Poziom 31  
    Krzysiek16 napisał:
    A kto to używa obciążenia 0.5 oma? Przecież tak niska impedancja powoduje ogromne straty mocy w przewodach.(...)

Opisana instalacja to nie dwa przewody o długości 100m, a na ich końcu 64 głośniki,
    to np. 8 grup po 8 głośników (grupa o wypadkowej impedancji 4ohm), grupy dołączone parami przewodów do zacisków wzmacniacza. Straty są, ale normale.
    Tak wygląda to, o czym napisałem wyżej: