Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Compaq Evo N610c - touchpad i myszka jednocześnie.

30 Mar 2012 11:35 1638 8
 • Poziom 17  
  W laptopie Compaq Evo N610c po podłączeniu myszki na PS2 odłączany jest automatycznie touchpad. Czy można w jakiś sposób tego uniknąć lub też włączyć ponownie touchpad w trakcie używania myszki. Nadmieniam, iż touchpad jest wyłączany praktycznie od razu - przy logowaniu Windows działa już tylko myszka. W BIOS nie znalazłem żadnej opcji, która to definiuje.
 • Poziom 29  
  Jeśli z myszką na USB tak się nie dzieje, to to definiuje sterownik zainstalowany w systemie.
 • Poziom 17  
  Nie podłączałem do tej pory myszki na USB ale myszka na RS232 (COM) nie daje tego efektu. Działa wtedy i myszka i touchpad.
 • Poziom 17  
  DriverMSG napisał:
  Sprawdź dokładnie gniazdo PS/2. Może w nim jest wyłącznik mechaniczny, dezaktywujący touchpad po podpięciu czegokolwiek w ten port.


  Na początek przepraszam za długa przerwę w reakcji.

  Przyznam, że nie słyszałem o wyłączniku mechanicznym w gnieździe PS/2. Gdyby tak miało być to podpięcie np. zewnętrznej klawiatury też blokowało by touchpad co kompletnie by nie miało sensu.
 • Poziom 17  
  Czy macie może jakieś pomysły?
 • Poziom 17  
  Aha jeszcze jedna informacja. Otóż próbowałem odłączać myszkę na PS/2 w czasie pracy laptopa (chociaż wiem, że jest to niewskazane). Nic to nie zmienia. Tak więc, na logikę, może istnieje jakieś ustawienie w Windows, które odpowiada za koegzystencję tych dwóch urządzeń.