Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka BOSCH WOH 4210, pralka chodzi ale śmierdzi spalenizną

duboviano1989 30 Mar 2012 11:46 5216 1
  • #1 30 Mar 2012 11:46
    duboviano1989
    Poziom 2  

Witam. Jeżeli Wy mi nie pomożecie to chyba już nikt nie pomoże:)
    A więc do rzeczy...
    Posiadam pralkę bosch woh 4210. Jest to stara pralka - ale jesteśmy bardzo zadowoleni z jej użytkowania i mimo tego, ze w domu mam 2-letniego Electroluxa to raczej mama, która użytkuje pralki woli robić pranie właśnie w tym boschu (coś mówi o małym gnieceniu przy wirowaniu).
    Pralka jak dotąd była bezusterkowa. Jednak 3 dni temu podczas wirowania na pełnych obrotach, coś strzeliło w niej. Był to huk głuchy, nie metaliczny. Pralka jednak dalej chodziła, dokończyła wirowanie. Wyczuwalny był jednak zapach taki dziwny - jakby coś się zacierało. Ja kompletnie nie znam się na elektronice, ale mam wuja który zna się na rzeczy. Rozkręciliśmy z nim pralkę - ale tam nic się nie działo. Żadnych mechanicznych uszkodzeń, śladów zatarcia czy oberwanych elementów nie było widać. Pralka wykonała od tego zdarzenia już 4 prania i pierze normalnie, jakby nic się nie stało. Jednak w momencie odwirowywania wyczuwalny jest dalej ten zapach. I właśnie tutaj chciałbym się spytać - co może być przyczyną wydzielania się tego zapachu, i czy takowa usterka (myślę, że jeżeli śmierdzi to jednak coś stać się musiało) nie spowoduje innych usterek i w końcu unieruchomienia pralki. Z góry dziękuję za pomocne odpowiedzi i pozdrawiam użytkowników forum.

2 1
  • Pomocny post
    #2 30 Mar 2012 13:14
    junci
    Poziom 14  

Sprawdź filtr przeciwzakłóceniowy.

5