Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka BOSCH WOH 4210, pralka chodzi ale śmierdzi spalenizną

duboviano1989 30 Mar 2012 11:46 8738 1
    duboviano1989
    Level 2  
    Witam. Jeżeli Wy mi nie pomożecie to chyba już nikt nie pomoże:)
    A więc do rzeczy...
    Posiadam pralkę bosch woh 4210. Jest to stara pralka - ale jesteśmy bardzo zadowoleni z jej użytkowania i mimo tego, ze w domu mam 2-letniego Electroluxa to raczej mama, która użytkuje pralki woli robić pranie właśnie w tym boschu (coś mówi o małym gnieceniu przy wirowaniu).
    Pralka jak dotąd była bezusterkowa. Jednak 3 dni temu podczas wirowania na pełnych obrotach, coś strzeliło w niej. Był to huk głuchy, nie metaliczny. Pralka jednak dalej chodziła, dokończyła wirowanie. Wyczuwalny był jednak zapach taki dziwny - jakby coś się zacierało. Ja kompletnie nie znam się na elektronice, ale mam wuja który zna się na rzeczy. Rozkręciliśmy z nim pralkę - ale tam nic się nie działo. Żadnych mechanicznych uszkodzeń, śladów zatarcia czy oberwanych elementów nie było widać. Pralka wykonała od tego zdarzenia już 4 prania i pierze normalnie, jakby nic się nie stało. Jednak w momencie odwirowywania wyczuwalny jest dalej ten zapach. I właśnie tutaj chciałbym się spytać - co może być przyczyną wydzielania się tego zapachu, i czy takowa usterka (myślę, że jeżeli śmierdzi to jednak coś stać się musiało) nie spowoduje innych usterek i w końcu unieruchomienia pralki. Z góry dziękuję za pomocne odpowiedzi i pozdrawiam użytkowników forum.
  • Helpful post
    junci
    Level 15  
    Sprawdź filtr przeciwzakłóceniowy.