Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon IPF 710 Execute printhead cleaning

30 Mar 2012 11:49 4348 6
  • Poziom 2  
    Witam
    Po 3 miesiącach użytkowania nowej głowicy PF-03 wyskakuje błąd:
    Execute printhead cleaning. If this message is still displayed, replace the printhead.
    Wymieniłem głowicę na gwarancji.
    Następna nowa głowica pada z tym samym komunikatem po 2 miesiącach.
    Użytkuję ploter wyłącznie do własnych potrzeb (CAD).
    Przy wymienionej głowicy w trybie serwisowym udało mi się wydrukować test print oraz nozzle check. Z drugiego wydruku widać problem z polem BK (przerwy w wydruku).
    Czyszczenie głowicy nie pomaga.
    Znów odsyłać na gwarancji? Jest możliwa jakaś inna przyczyna?
    pozdr
  • Specjalista - kserokopiarki
    Tusze oryginalne ?!
  • Poziom 2  
    Na pierwszej głowicy używałem oryginały, potem przez 1,5 roku zamienniki.
    Na obecnie wymienianych (z opisanym problemem) cały czas te same zamienniki.
    (kupowane na agawa.pl)

• Poziom 34  
    Zamiennik nie jest równy zamiennikowi nawet tej samej firmy. Czy po zmianie głowicy aktualizowałeś oprogramowanie?
  • Poziom 10  
    Zapodaj płyn czyszczacy ,kupisz w każdym dobrym sklepie z tuszami
  • Poziom 12  
    Zużycie głowicy nie licz w okresie tylko w ilości wydruków.
    Jak ploter drukuje non stop to i może po kilku miesiącach paść.

Tak jak pisali poprzednicy atramenty kupione w tej samej firmie mogą działać inaczej jeden po drugim. Jak bym albo spróbował zmienić tusze na innej firmy albo oryginały i wtedy zobaczyć,
  • Poziom 1  
    Witam!
    Mam podobny problem, po czyszczeniu pojawił się komunikat hardware error 03800500-2F2F a po zresetowaniu i próbie wydruku cyt: Execute Printhead cleaning. If this message is still displayed, replace the printhead. Ponowne próby czyszczenia nic nie dają. Czy jest inny sposób udrożnienia głowicy?

Jak wygląda w praktyce stosowanie zamienników? Chodzi mi o sam proces napełniania i czy trzeba do tego dokupić chip jednorazowego użytku? Dotąd używałem wyłącznie oryginalnych tuszy więc nie mam o tym bladego pojęcia.

Moderowany przez rys57:

Posty scalono.