Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo 21T5T czarna poświata na ekranie

ziutek2002 04 Sty 2005 12:00 1241 3
  • #1 04 Sty 2005 12:00
    ziutek2002
    Poziom 20  

Witam Szanowne Grono!
    Mam problem z ww OTV. Otóż tak jak w temacie na dolnej połowie ekranu pojawia się nieraz ciemna zamglona czarna poświata. Napięcia gdy ona się pojawia są stabilne. Nie potrafię dokładnie określić kiedy to się najczęściej dzieje. Zauważyłem, że najbardziej widoczna jest gdy obniżę SCREEN na trafie. OTV trafił do mnie z uszkodzonym TDA8374A (miał zaniżone wszystkie napięcia wyjściowe z trafa – brak impulsu wyjściowego H). Po wymianie ruszył bez problemu. Czy przyczyną tego zjawiska mogą być za wysokie napięcia od tych jakie napisane są na płycie tj: zamiast +45V (zasilanie ukł. odch. V) mam +49V a zamist +200V na pk mam +217V? Proszę o pomoc.

• #2 04 Sty 2005 16:30
    chcz
    Poziom 19  

200V zasila wzmacniacze wizji-wielkość,filtracja tego napięcia może mieć wpływ an jakość obrazu.Spróbuj zmniejszyć napięcie na prawidlową wartość,jakie masz napięcie w galęzi głównej?
    .

• #3 04 Sty 2005 19:03
    ziutek2002
    Poziom 20  

Oto chodzi, że napięcia w galęzi glównej są OK. Na +B mam 123V takie jak powinno być. Tych napięć nie ma czym zmniejszyć. Nie ma tam ani jednego PR-ka, natomiast przetwornica jest na STR....(chassis: CP375)

P.S. Jak odepnę masę która podączona jest do stalowego drutu naciąganego sprężyną na kineskopie to poświata znika ale pojawia się znów za górze kineskopu ale o wiele mniej widoczna.

• #4 02 Lut 2005 17:33
    ziutek2002
    Poziom 20  

Jak wyjmę z pk pin od masy P905 to wszystko jest dobrze ztym tylko, że obraz od razu kurczy się z każdej strony o jakieś
    5 mm, włożę i znów ta czarna poświata na środku. Wygląda to tak jakby na tym stalowym sznurze na którym wisi masa pojawiał się jakiś potencjał i kineskop tak właśnie się zachowuje. Proszę o pomoc w tej nietypowej usterce...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME