Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka o głębokości do 45 cm - jaką wybrać?

zielona-blondyna 30 Mar 2012 15:19 8790 8
  • #1 30 Mar 2012 15:19
    zielona-blondyna
    Poziom 7  

witam wszystkich serdecznie!
    jestem tu nowa i specjalnie założyłam konto na tym forum aby zadać to pytanie :) zastanawiam się nad wyborem pralki do małej łazienki - o głębokości do 45cm. Zależy mi aby:

- pralka miała co najmniej 1000 obrotów lub więcej
    - głębokość do 45cm
    - wsad 5kg lub powyżej
    - cena również ma znaczenie...
    - zależy mi, aby w pralce dało się wymieniać części!

co do ostatniego podpunktu - jestem właśnie po wizycie fachowca, który stwierdził, że moja 5-cio letnia pralka Indesit Moon jest praktycznie niewarta naprawy. dotąd nie miałam z nią żadnych problemów, lecz tym razem w pralce popsuły się (przetarły?) łożyska. naprawa została wyceniona na 800zł, ponieważ nie da się wymienić samych łożysk, ale cały zespół z bębnem i ze wszystkim dookoła... uznałam, że nie ma co kombinować i wolę uskładać na nowy sprzęt. zależy mi jednak aby w mojej przyszłej pralce przy awarii łożysk dało się wymienić same łożyska, przy awarii pompy - tylko pompę, itd. nie chcę już więcej sprzętu jednorazowego i stwierdzam że kupno Indesita było błędem...

z góry bardzo dziękuję za pomoc.

1 8
  • #2 30 Mar 2012 16:49
    jerzyf
    Poziom 22  

Np. taka: Gorenje WS 52125, lub coś z tej "stajni".

0
  • #3 30 Mar 2012 18:24
    zielona-blondyna
    Poziom 7  

dzięki za odpowiedź! :)

myślałam o amice, szczerze mówiąc skusiła mnie ta pięcioletnia gwarancja...
    spróbuję więcej poczytać tutaj o Gorenje, czy wszystkie pralki tej firmy są "możliwe do wymiany części"? ;)

i jeszcze jedno pytanie - czy coś się stanie jeżeli będę prała dalej na Indesicie z popsutymi łożyskami? czy grozi mi jakaś katastrofa? jeszcze trochę zostało mi do uzbierania na nową pralkę i chciałam korzystać ze starej przez najbliższy miesiąc...

0
  • #4 30 Mar 2012 22:48
    jerzyf
    Poziom 22  

zielona-blondyna napisał:
    myślałam o amice, szczerze mówiąc skusiła mnie ta pięcioletnia gwarancja...
    No cóż, jeśli ważniejsza jest gwarancja niż pralka, Twój wybór.
    Cytat:
    i jeszcze jedno pytanie - czy coś się stanie jeżeli będę prała dalej na Indesicie z popsutymi łożyskami? czy grozi mi jakaś katastrofa?
    Po za hałasem, nie sądzę!.

0
  • #5 31 Mar 2012 00:28
    discoket
    Poziom 10  

Pewniak ,jeśli chodzi o żywotność pralek tego typu(slim) to Bosh,Siemens.17 lat handlowania i jedna,podkreślam jedna reklamacja(pralka nie odpaliła).Ilośc sprzedanych przeze mnie pralek tego typu oceniam na grubo ponad tysiąć.Podsumowując prosty temat.Pozdrawiam

Dodano po 14 [minuty]:

Pierwsza trójka producencka kilkuletnich złomów(pralki 3,4 letnie zabierane od klienta i nienadające się juz do naprawy) Nr 1 Indesit Nr 2 Beko Nr 3 Ariston
    Dodam,że prowadzę hurtownie i sklep AGD/RTV od 1991r.,tak samo długo współpracuję z serwisami praktycznie wszystkich producentów obecnych na rynku.Po za wymienioną trójką w czubie tabeli Whirlpool-Polar,Mastercook.

0
  • #6 04 Cze 2012 12:39
    luc2012
    Poziom 9  

Witam,

Czy polecałby Pan pralkę Siemens WS10X260PL ?

Pozdrawiam.

0
  • #7 19 Lip 2012 21:41
    kojeczko451
    Poziom 8  

Witam. Może moje pytanie nie jest za bardzo na miejscu ale nie chce stwarzać nowego postu o "byle pierdołkę". Czy oriętuje się może ktoś jakie są czasy prania w pralkach gorenje. W instrukcji nie jest to podane niestety. A nowe pralki często piorą dłużej niż stare, np. polar ps co mnie denerwuje. Indesit i te nowe beko mają fajne programy ale z doświadczenia już nie kupię urządzeń z tych marek.

Z góry dzięki za odp.

0
  • #8 04 Wrz 2012 05:06
    pomell
    Poziom 9  

Amica AWN 510 D - ma głębokość 42cm, 5kg wsadu i sporo programów a przy tym kosztuje poniżej tysiąca. Ja tam nie lubię przepłacać i bym wziął taką.

0
  • #9 04 Wrz 2012 07:56
    kaskaq
    Poziom 10  

A to rzeczywiście mała, myślałam, ze najmniej czyli 44 cm głębokości ma jedynie model Slim od lg

0