Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup piecyka gazowego do łazienki ?

30 Mar 2012 18:59 19923 36
  • Poziom 11  
    Własnie sypnął mi się stary piecyk łazienkowy miał chyba z 20 lat wiec jestem zmuszony na szybko coś zakupić
    Pojeździłem po mieście po sklepach i w tej kwocie co chce wydać 1300-1350zł razem z częściami i montażem znalazłem tylko
    JUNKERS WRDP 11-2B cena 1060zł http://www.ceneo.pl/2110832?se=ihxUilNAklxjbU...Bz_H4ZjbMHZt&gclid=CO6HtYOqjK8CFYIu3wod92dQGw
    TERMET G-19-02 cena 950zł http://www.ceneo.pl/797192

I teraz się zastanawiam co wybrać czy polską termę czy niemieckiego Junkersa
    Chodzi mi o bezawaryjność i ewentualne koszta części zamiennych w przyszłości

Wszelkie sugestie mile widziane
  • Specjalista - systemy grzewcze
    I jeden i drugi to dobry wybór.

Biorąc pod uwagą cena -> jakość wybrałbym w tej kolejności. Aczkolwiek co wybierzesz będziesz zadowolony.

1. Bosch Neckar N19e
    2. Termet G19-02
    3. Junkers WRDP11-2B
  • Poziom 34  
    Junkers!!! Tylko trzeba się zastanowić, czy WRDP 11-2B, czy większy WRDP 14-2B. Jeśli jest duża wanna lub przewiduje się jednoczesny pobór wody z dwu kranów, to ten większy. Różnica w cenie niewielka, ale większa moc cieplna.
  • Poziom 18  
    Neckara nie bierz ponieważ nie ma modulacji, całkowicie odpada. Według mnie zdecydowanie lepszy będzie Termet ponieważ ma niższe ceny części zamiennych. Ale może poszukaj vallianta, ponieważ one nie mają palnika pilota i szybciej zapalają i mają wyświetlacz (kody błędów) itd, a ponadto mają niby najlepsze czujniki wypływu spalin, podwójne. Ale z tamtych co podałeś to zdecydowanie termet.
  • Poziom 11  
    vitus3k napisał:

o jakim modelu Vaillant mówisz

tym ?
    Vaillant 11-0 XI http://allegro...

Moderowany przez mirrzo:

Usunąłem link do aukcji

vitus3k napisał:
    Neckara nie bierz ponieważ nie ma modulacji, całkowicie odpada.

Ech. Ma modulację. Tylko tu masz manualną a tu elektroniczną. Przy czym różnica w cenie jest odpowiednia.
  • Poziom 18  
    Tak, dokładniej o tym samym. Według mnie do dobry wybór, świetny design, dobrze działa i ma gwarancje. Pamiętaj jednak, że powinien go zamontować autoryzowany instalator.

Tak, ale jednak modulacja automatyczna jest jednak zdecydowanie lepsza niż manualna, nie sądzisz? Według mnie warto wybrać tego vallianta lub termeta.
  • Poziom 11  
    to wytłumaczcie mi jeszcze co to ta modulacja
    automatyczna/manualna
    z czym to sie je :D
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    Modulacja w termach jest zawsze mechaniczna - jeżeli jest zespół wodny. Tuleja (dławica) zespołu wodnego zależnie od ilości przepływającej wody wypycha iglice (dławicę) zespołu gazowego. W ten sposób płomień zmienia się w zależności od ilości wody. Mały przepływ - mały płomień. Duży przepływ duży płomień. M.in dlatego jest wymagany określony minimalny przepływ.
    Ale ze żyjemy w XXI wieku każdy chce mieć wyświetlacz, elektronikę etc. więc dodano dodatkowy czujnik NTC na nagrzewnicy i sterownik z wyświetlaczem. Mimo iż takie urządzenia nazywane są urządzeniami z płynną modulacją nie mają możliwości precyzyjnego ustawienia temperatury. Czyli taki pic na wodę. Oczywiście przy ewentualnych naprawach cena wzrasta. Tak na potwierdzenie Junkers WRDP11-2b to to samo co Neckar N19e tylko z innym sterownikiem i dodatkowym czujnikiem. Pozostałe elementy są identyczne. Prawie. Membrana jest inna :)

Oczywiście są termy z pełną płynna regulację mocy np Junkers Celsius, Celsius Plus. Ale to są tak naprawdę kotły gazowe turbo tylko bez pompy :) Wysoka i bezpieczna półka.

http://www.junkers.com/pl/pl/produkte_1/ogrze...zeprzepywowe_1/celsiusplus/celsiusplus_1.aspx

I tutaj w opisie już pojawia się stwierdzenie o precyzyjnej regulacji temperatury.
  • Poziom 11  
    Chyba zdecyduje się na Neckar N19e koszt zakupu najniższy bo idzie kupić za 700zł
    Tylko mam jeszcze jedno pytanko jak z cenami części zamiennych do neckara są na akceptowalnym poziomie ?

wiem wiem marudzę ale musicie mi to wybaczyć :)
  • Poziom 23  
    pawel5000 napisał:
    Chyba zdecyduje się na Neckar N19e koszt zakupu najniższy bo idzie kupić za 700zł

Jeśli chcesz mało zapłacić, są tańsze.
    Kup Termeta, te 100 zł drożej od Neckara na pewno Cię nie zbawi.
  • Poziom 11  
    mogę te 100zł dopłacić ale taki termet będzie sporo lepszy od neckera i wart tej dopłaty ?

edyta///

a jak ze zużyciem gazu czy te nowsze konstrukcje będą oszczędniejsze od tych starszych do tej pory miałem termet 0089 ( miał swoje fochy trzeba było w nim dość często grzebać :) )
    Obliczyłem ze sama świeczka przez miesiąc ciągnie 21zł
  • Poziom 23  
    pawel5000 napisał:
    mogę te 100zł dopłacić ale taki termet będzie sporo lepszy od neckera i wart tej dopłaty ?

Jest na pewno lepszy, czy "sporo", nie wiem co znaczy dla Ciebie ten zwrot.
    Porównaj sobie minimalny wypływ wody uruchamiający proces podgrzewania.
  • Poziom 11  
    sporo lepszy znaczy :)
    -mniej awaryjny
    -tańszy serwis
    -tańszy w eksploatacji (będzie mniej gazu ciągnął )

mi trzeba wytłumaczyć wszystko jak dziecku niestety :D
  • Poziom 23  
    pawel5000 napisał:
    sporo lepszy znaczy :)
    1. -mniej awaryjny
    2. -tańszy serwis
    3. -tańszy w eksploatacji (będzie mniej gazu ciągnął )

mi trzeba wytłumaczyć wszystko jak dziecku niestety :D

ad. 1 - jest trochę subiektywne - ja więcej mam wizyt do Neckarów ( palnik zapalacza, STB, pokrywka mikroprzełącznik) mimo, że termetów jest kilka razy więcej zamontowanyh.
    ad. 2 - jeśli mniej wizyt wychodzi taniej, części dużo tańsze.
    ad. 3 - tu w dużej mierze zależy to od Ciebie. Zadam pytanie:
    " aby piecyk zaczął podgrzewać wodę w wypadku G19-02 musi płynąć 3,2 litra wody na minutę. Dla Neckara to ponad 5 litrów ( nie mam przed sobą dokumentacji ) na minutę. Czy można zaoszczędzić gazu jeśli nauczymy się korzystać z mniejszego wypływu. Czy prawdą jest, że do mniejszej ilości wody potrzeba spalić mniej gazu by miała taką samą temperaturę ? "
  • Poziom 11  
    1tropek napisał:

OK rozumiem :)
    czyli lepiej dopłacić do termeta te parę złociszy i na pewno szybciej nam podgrzeje wodę niż necker co za tym idzie mniej jej tez zmarnujemy zanim się ogrzeje
  • Poziom 23  
    pawel5000 napisał:
    OK rozumiem :)
    czyli lepiej dopłacić do termeta te parę złociszy i na pewno szybciej nam podgrzeje wodę niż necker co za tym idzie mniej jej tez zmarnujemy zanim się ogrzeje

Ten aspekt też można zaliczyć do zalet.

Dodano po 1 [minuty]:

1tropek napisał:
    Czy prawdą jest, że do mniejszej ilości wody potrzeba spalić mniej gazu by miała taką samą temperaturę ? "
  • Poziom 11  
    1tropek napisał:
    Czy prawdą jest, że do mniejszej ilości wody potrzeba spalić mniej gazu by miała taką samą temperaturę ? "

:spoko:

Dodano po 3 [minuty]:

to teraz ostatnie pytanie warto dopłacać do junkersa te 110zł względem termeta ?
  • Poziom 23  
    pawel5000 napisał:
    to teraz ostatnie pytanie warto dopłacać do junkersa te 110zł względem termeta ?

Moje subiektywne zdanie - nie warto.
    Ten wyświetlacz to bajer. Za taką kwotę kupisz trzy pogodynki z zewnętrznym czujnikiem.
  • Poziom 11  
    1tropek napisał:

to już naprawdę ostatnie pytanko :)
    a jak się ma zużycie gazu w tych nowych piecykach względem starych jest mniejsze?
    bo gdzieś kiedyś czytałem ze nie koniecznie
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    pawel5000 napisał:
    to już naprawdę ostatnie pytanko :0
    a jak się ma zużycie gazu w tych nowych piecykach względem starych jest mniejsze?
    bo gdzieś kiedyś czytałem ze nie koniecznie

Pytać możesz ile razy chcesz. Jeśli jestem na forum odpowiem. Można też na pw.

Co do porównania : stary - nowy.
    1. nowy ( młody) będzie zawsze sprawniejszy od starszego ( staruszek).
    2. zapalacz ( świeczka ) to koszt ok. 40 złotych na dwa miesiące.
    3. modulacja mocy ( ilości spalanego gazu w jednostce czasu ) pozwala zaoszczędzić wody i gazu.
  • Poziom 11  
    OK
    To jadę zaraz zamówić tego termeta bo im dłużej będę się zastanawiał to tym bardziej będę głupszy co wybrać :D
  • Poziom 23  
    pawel5000 napisał:
    OK
    To jadę zaraz zamówić tego termeta bo im dłużej będę się zastanawiał to tym bardziej będę głupszy co wybrać :D

:D
  • Poziom 34  
    1tropek napisał:
    " aby piecyk zaczął podgrzewać wodę w wypadku G19-02 musi płynąć 3,2 litra wody na minutę. Dla Neckara to ponad 5 litrów ( nie mam przed sobą dokumentacji ) na minutę. Czy można zaoszczędzić gazu jeśli nauczymy się korzystać z mniejszego wypływu. Czy prawdą jest, że do mniejszej ilości wody potrzeba spalić mniej gazu by miała taką samą temperaturę ? "

Junkers działa już przy przepływie 2 litry na minutę (ale przy ustawieniu pokrętła wody na minimalny przepływ, a więc gorącą wodę - gdy ustawimy pokrętło na duży strumień, to musi być przepływ conajmniej 4 l./min.). Jest oczywiste, że przy mniejszej ilości wody trzeba spalić mniej gazu, by osiągnąć tę samą temperaturę, gdyż wolniej przepływa i szybciej się ogrzewa. Nastawienie piecyka na mały przepływ wody (pokrętło wody na max. temepraturę) znacznie zmniejsza zużycie gazu (nie zawsze trzeba mieć duży strumień). PG-6 działał od 5 l./min. (przy ustawieniu pokrętła wody w pozycję "gorąca" a więc małego przepływu).
  • Poziom 11  
    Dzięki wszystkim za porady
    Termet zamówiony montaż w poniedziałek rano :)
    1tropek napisał:
    Dla Neckara to ponad 5 litrów

1tropek chyba nie lubisz Boscha :)

Minimalny przepływ katalogowy to 2l/min. Realny to 1,5 - 2,0 l/min. Minimalne cisnienie wody do rozruchu to 0,1 Bar.

Pozdrawiam.

A odnośnie term Termeta złego słowa nie usłyszysz z naszych ust. Awaryjność obu term porównywalna. Dbane czyli regularnie przeglądane są wysoce bezawaryjne. Nie mówie tu o awariach wynikających z braku przeglądów.

Dodano po 1 [minuty]:

pawel5000 napisał:
    Dzięki wszystkim za porady
    Termet zamówiony montaż w poniedziałek rano :)

Będziesz zadowolony. I pozostałeś przy marce :) Pamiętaj żeby o niego dbać.
  • Poziom 1  
    witam ja mam do sprzedania piceyk gazowy junkers (bosch) konkretny model WRDP 11/14 - 2 G...uzywany byl 3 lata od nowosci byl u mnie posaidam do niego ksiazke serwisowa , dowod zakupu sprzedam pilnie bo maja mi robic w mieszkaniu centralna wode , piec jest juz sciagniety mam na to dokumentacje , jestem z tarnowa podaje swoj numer komorki bo mam malo czasu zeby siedziec przed komputerem cena 600 zł do negocjacji numer komorki 500 145 360 moj mail jakby ktos chcial zdjecia ziggy_x_1984(malpa)op.pl pozdrawiam
  • Poziom 23  
    -west napisał:
    1tropek chyba nie lubisz Boscha :)

Minimalny przepływ katalogowy to 2l/min. Realny to 1,5 - 2,0 l/min. Minimalne cisnienie wody do rozruchu to 0,1 Bar.

Pozdrawiam.

Pisząc o minimalnym przepływie pisałem o Neckarze N 19 E w którego instrukcji dołączonej do wyrobu jest napisane - 5,5 litra.

Podobno Neckar nie ma nic wspólnego z firmą Bosch?

-west napisał:

Neckar jest marką Bosch. Amen.

Na wieki, wieków?
    1tropek napisał:
    Pisząc o minimalnym przepływie pisałem o Neckarze N 19 E w którego instrukcji dołączonej do wyrobu jest napisane - 5,5 litra.

Podobno Neckar nie ma nic wspólnego z firmą Bosch?

5,5 litra dotyczy Delta T 50C - tak? To chodzi o wydajność. Nie o przepływ minimalny. Ale masz rację instrukcja jest mało przejrzysta w dodatku tego parametru nie podaje w instrukcji dla użytkownika tylko dla serwisu. Przepływ jest 2l/min.
    Neckar jest marką Bosch. Amen.
  • Poziom 11  
    Piecyk zamontowany :D
    Zapala od razu po otwarciu wody i jest cichszy od starego Termeta
    Całość z montażem i częściami wyszła mnie 1207zł w tym rura od spalin która kosztowała 140zł weszło 2m (ale to cholerstwo drogie) :cry: