Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tania ładowarka do Sanyo Eneloop

xiphoideus 30 Mar 2012 19:48 6466 6
  • #1 30 Mar 2012 19:48
    xiphoideus
    Poziom 2  

Witam

Zamierzam kupić komplet 4 akumulatorków Sanyo Eneloop z ładowarką (do aparatu fotograficznego). Nie chcę jednak płacić za całość więcej niż 70-80 zł (z przesyłką).

Rozważam następujące 3 ładowarki:
    - Sanyo Eneloop MQN04
    - Sanyo Eneloop MQN09
    - Technoline BC-250

Pierwsza jest prosta, tania, nie szkoda jak się zepsuje, ale jest kłopot z doładowywaniem, bo nie wyznacza końca ładowania.
    MQN09 - wykrywa naładowanie, ale parami. Podobno powoduje to szybki spadek pojemności jednego akumulatorka z pary.
    BC-250 - niby wszystko fajnie, procesorowa, można ładować pojedynczo, ale z tego co czytałem o ładowarkach z serii BC, może się okazać, że to chińskie dziadostwo, które szybko się zepsuje albo nie wyłączy prądu we właściwym momencie.

Która z tych ładowarek byłaby najlepsza i pozwoli akumulatorkom zachować pojemność jak najdłużej, zakładając, że będzie używana rzadko - kilka, tak do 10 razy w roku? Czy te wyznaczające moment naładowania (-dV) na pewno robią to prawidłowo i nie przeładowują akumulatorów?
    Może są w tej cenie jakieś lepsze (prąd 250-350 mA, ładowanie 2 i 4 sztuk AA)?

0 6
  • #2 31 Mar 2012 00:02
    Ronin64
    Poziom 35  

Ja mam ładowarkę Technoline BC-250 i w tej cenie nie mogę o niej złego słowa powiedzieć. Co prawda scalaki są w postaci czarnych kropek na laminacie co czyni całość jednorazówką jednak za te pieniądze nie jest to taka straszna wada. Ładuję nią dokładnie te akumulatorki o których piszesz i niczego złego nie zauważyłem zarówno w pracy ładowarki jaki i działaniu akumulatorków.

0
  • #3 31 Mar 2012 10:55
    xiphoideus
    Poziom 2  

A jak długo jej używasz? Ile czasu w praktyce trwa ładowanie?
    Jednorazówka - nie brzmi to najlepiej, nie chciałbym kupować czegoś, co po roku (czyli kilku ładowaniach) będzie nadawało się do wyrzucenia.

0
  • #4 31 Mar 2012 21:05
    Ronin64
    Poziom 35  

Czasu nie pamiętam zbyt dokładnie ale maksymalnie pół roku. Ładowanie rozładowanych akumulatorków trwa długo ze względu na mały prąd. Ja zostawiam ładowarkę na noc i rano są naładowane.

0
  • #5 31 Mar 2012 22:04
    xiphoideus
    Poziom 2  

Pół roku to niezbyt długo, więc nie wiadomo, ile ona jeszcze podziała. Szukam takiej, która posłuży chociaż te 5 lat i, o ile to możliwe, da tyle wytrzymać akumulatorkom (i nie spowoduje ich wybuchu).
    Myślę więc o Sanyo MQN04, może jest lepiej wykonana? Prąd taki sam jak w BC-250, tylko trzeba ją samemu wyłączyć po odpowiednim czasie - stąd moje pytanie o czas ładowania.

Na innym forum znalazłem też opinię, że BC-250 ma problemy z wykrywaniem końca ładowania (chodziło o ładowanie Eneloopów XX). Prawda to?

0
  • #6 07 Maj 2012 20:32
    arturmsi
    Poziom 9  

Mam taki sam problem, a mało osób się wypowiada...którą ładowarkę byście wybrali i dlaczego? Moje typy które chce kupić razem z eneloopami.
    - Sanyo Eneloop MQN04
    - Sanyo Eneloop MQN09
    - Technoline BC-250
    - N 8168 N (jakaś procesorowa, z funkcja rozładowania, popularna na aledrogo)

1
  • #7 30 Lip 2012 15:10
    optymalizator
    Poziom 12  

Technoline BC-700 UŻYWAM OD 6 lat.
    model bc-900 jest juz znacznie droższy.
    ładowarka sprzedawana jest również pod dwoma innymi markami.
    (dla sieci sklepów conrad i jeszcze jakaś inna - widziałem na alledrogo)

Polecam jak najbardziej.
    regulacja prądów ładowania i rozładowywania,
    ustawianie różnych trybów pracy dla każdego ze slotów.
    nie zajmuje całego kontaktu (obu wejść) bo jest na kablu.

z ładowarką miałem akumulatorki AA Technoline,
    i kilka lat ładnie chodziły. Dziś ciężko je kupić (może ktoś wie co to było- bo zakładam, że tylko swoje naklejki na ogniwa dali).

AAa, i nie wiem jak jest z eneloopami - bo jednak wolę te +20% pojemności (AA 1000 i AAA 2700) niż obniżone samorozładowanie.

0
  Szukaj w 5mln produktów