Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zwarcie wycieraczki skoda felicia 98 1.3MPi

WooBooDoo 30 Mar 2012 21:03 7157 3
    WooBooDoo
    Level 2  
    Witam. Szukam rozwiązania problemu a wszystkie wątki kończą się bez rozwiązania. Posiadam Skodę Felicię 1.3MPi rocznik 98. Zaczęło się od "cykania" przekaźnika wycieraczek (około 2 tygodni). Następnie po odpaleniu silnika wycieraczki zaczęły same pracować i nic nie było w stanie ich zatrzymać, oprócz wyłączenia zapłonu. Następnie spalił mi się przełącznik wycieraczek. Kupiłem nowy. Po zamontowaniu wszystko było ok do momentu przełączenia na ruch ciągły. Po 10-15 sekundach spalił się bezpiecznik a wycieraczki stanęły w pozycji pionowej. Kupiłem nowy silnik wycieraczek. Mechanizm był zmieniany pół roku wcześniej. Po zamontowaniu wszystko działało 20-25 sekund i znów spalił się bezpiecznik. Kupiłem nowy przekaźnik W-W. Nic nie pomogło. Na domiar złego po dwóch dniach zaczęła zapalać się i gasnąć kontrolka ładowania. Efektem tego po trzech dniach było całkowite rozładowanie aku. Kupiłem teraz alternator (!) Jak tak dalej pójdzie to wymienię pół auta i dalej będzie to samo. Czytałem, że to jakiś kabel na rozruszniku. Proszę o jakąś sensowną podpowiedź.
    and61
    Level 26  
    Nie taniej będzie oddać auto do warsztatu , niz samemu naprawiać nie mając pojęcia co sie naprawia ?
    Cos tam wiesz ale nie do końca , co do kabelka a raczej żółtego przewodu idącego nie do rozrusznika a włącznika elektromagnetycznego ( uruchamiającego rozrusznik ) i łączącego oprócz tego stacyjke z cewka przekaźnika funkcji X to gdyby on byl przyczyna to nie mialbyś świateł mijania i dmuchawy itp

W tym obwodzie ( wycieraczek) nie ma żadnej filozofii , jest włącznik , silnik wycieraczki, pompka spryskiwacza i przekaźnik czasowy
    poniżej zamieszczam schemat
    zwarcie wycieraczki skoda felicia 98 1.3MPi
    WooBooDoo
    Level 2  
    Dziękuję za celne uwagi. Auto jest mi potrzebne do pracy i myślałem, że być może uda mi się z kogoś pomocą je naprawić. Tak czy inaczej zmieniam alternator. Przeczyszczę wszystkie połączenia. Jak to nic nie da ruszę do elektryka. Znając się na moim szczęściu to będzie jakiś "drobiażdzek". Choć po większość znajomych obstawia wiązkę (w sumie przełącznik wycieraczek się kopcił) to i jakiś kabelek mógł się gdzieś zewrzeć. No ale jeszcze nie zamykam tematu, bo być może ktoś miał podobny problem.
    WooBooDoo
    Level 2  
    Witam. Problem rozwiązany. Po wizycie u elektryka okazało się, że było zwarcie na zasilaniu przekaźnika wycieraczek. Naprawili jest wszystko w porządku.