Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADG 6999FD - regulacja dawki detergentów

Diogenes 30 Mar 2012 21:16 3338 1
  • #1 30 Mar 2012 21:16
    Diogenes
    Poziom 9  

Zmywarka działa od tygodnia - wystartowałem "na szybko" najtańszymi tabletkami z Lidla (po dosypaniu soli do zbiornika oczywiście) i choć efekt wydaje mi się zadowalający, to poczytawszy trochę wypowiedzi na Forum odnośnie niezbyt korzystnego wpływu tych wynalazków na żywotność i bezawaryjność zmywarki, postanowiłem dokonać trójpodziału tabletki, czyli stosować wszystko osobno.
    Mam wszelako problem - jakie ustawienia zastosować.
    Woda jest dość twarda - nastawiłem na 5 w skali do 7, jaką stosuje zmywarka.
    Zbiornik z solą jest pełen - rozumiem, że pobór soli zależy od ustawienia skali twardości wody - co w takim razie może się stać, jeżeli niedoszacowałem albo przeszacowałem parametry twardości wody?
    No i pozostaje poziom dawkowania nabłyszczacza. Do tej pory nie miałem takiego problemu, bo w ogóle go nie wlewałem. Jaki poziom dawkowania powinienem ustawić? Zmywarka ma skalę regulacji 1-6.

A tak przy okazji. Kiedy już wleję płyn nabłyszczający do zmywarki, a potem zdecydowałbym się na użycie tabletki, to czy da się wyłączyć dawkowanie płynu nabłyszczającego, czy można tylko zredukować jego dawkę do poziomu "1", czy urządzenie automatycznie odcina dawkowanie nabłyszczacza, kiedy stosujemy tabletkę? Instrukcja poucza, że stosując tabletkę trzeba wybrać określone ustawienia na panelu sterowania (czyli wcisnąć przycisk "tabletka") - czy oznacza to, że w przypadku użycia tabletki komputer automatycznie eliminuje pobieranie nabłyszczacza, czy w przypadku przechodzenia z tabletki na proszek (lub odwrotnie) trzeba za każdym razem dokonywać manualnych ustawień?

0 1
  • #2 30 Mar 2012 22:17
    movzx
    Poziom 39  

Diogenes napisał:
    Woda jest dość twarda
    Więc trzeba ustawić dość dużo. Czary mary kryształowa kulo. Potrzeba liczbę - wtedy można odnieść się do instrukcji obsługi i prawidłowo ustawić. Poza tym ustawienie między 4 a 5 to jest we Wrocławiu a ręce od tutejszej wody nie schną.

Diogenes napisał:
    co w takim razie może się stać, jeżeli niedoszacowałem albo przeszacowałem parametry twardości wody?
    Poniszczysz szklanki albo zakamienisz i uszkodzisz zmywarkę.

Diogenes napisał:
    Jaki poziom dawkowania powinienem ustawić?
    Ale po co w kolejnym temacie się nad tym zmóżdżasz? Ustaw 2. Jak będą zacieki to wtedy się martw. 90% ludzi nigdy nie przestawia i jakoś żyją.

Diogenes napisał:
    czy da się wyłączyć dawkowanie płynu nabłyszczającego, czy można tylko zredukować jego dawkę do poziomu "1", czy urządzenie automatycznie odcina dawkowanie nabłyszczacza, kiedy stosujemy tabletkę?
    Nie da się wyłączyć. Możesz tylko zmniejszyć na 1.

0