Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panie i Panowie mam ZAGWOZDKĘ! używam 2 komputerów klasy P4 Fujitsu Siemens

30 Mar 2012 21:38 786 5
  • Poziom 10  
    dla klientów w działalności Noclegi czyli przeglądanie internetu jakieś filmy you tube NK.pl itp. miałem ubuntu 8.04 i zaktualizowałem do 11 i się zaczęło problemy z kartą graficzną wyświetliło ostrzeżenie że nie ma aktualnych sterowników itp. Okazało się że niestety jakość filmów - klatkowanie itp . uległy pogorszeniu teoretycznie zostałem ostrzeżony ale grafa siadła całkiem! film 320x200 ma problem z płynnością proszę o radę. Sprzęt Fujitsu Semens Pentium 4 2,8 GHz grafika zintegrowana (i 945 (czy jakoś tak coś w typie scaleo ))zależy mi na płynnych filmach you tube i płynnym przeglądaniu internetu reszta bez znaczenia
    Jaką dystrybucję wybrać? Lubię Linuksa bo nikt nie wie jak go rozgryżć a jak była winda co dzień przywracałem system. Poradźcie jaką wersję wybrać?
  • SterControl
  • Poziom 19  
    Witaj,

piszesz że grafika całkowicie "padła", tzn nie wyświetla okna logowania, czy możesz się zalogować np do menadżera aktualizacji, ale nie działają filmy itd?
  • SterControl
  • Poziom 10  
    Grafika jest OK tylko nowsze dystrybucje ubuntu np 11 nie wspiera już sterowników do tak starej grafiki i uprzedzili o tym wcześniej przed upgradem do 11
  • Poziom 36  
    glowapio napisał:
    Grafika jest OK tylko nowsze dystrybucje ubuntu np 11 nie wspiera już sterowników do tak starej grafiki i uprzedzili o tym wcześniej przed upgradem do 11

No właśnie i co w związku z tym, bo nie bardzo rozumiem?
  • Poziom 10  
    Chcę zainstalować na tych komputerach dystrybucję linuksa tylko nie wiem czym one się różnią ale chcę żeby płynnie wyświetlały filmiki. Kiedy był zainstalowany windows na tych komputerach wszystko chodziło płynnie, potem zainstalowałem linuksa 8.04 było gorzej ale do zniesienia (niewielkie klatkowania) teraz po upgrade do 11 jest fatalnie tak jakby grafika nie miała żadnych sterów i chodziła na domyślnych ustawieniach.