Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Integra, 128WRL, awaria wyjść

Micoń 30 Mar 2012 23:01 4023 6
  • #1 30 Mar 2012 23:01
    Micoń
    Poziom 8  

Mam prośbę o pomoc w temacie cyklicznie pojawiającej się awarii wyjścia OUT2 w Integrze 128WRL.
    Wyjście steruje sygnalizatorem optycznym. Od jakiegoś czasu pojawia się komunikat o awarii (przeciążenie lub niedociążenie wyjścia). Na liście zdarzeń wygląda to jak na załączonym obrazku.
    Będę wdzięczny za wskazówki co może być przyczyną tej awarii.
    Integra, 128WRL, awaria wyjść

0 6
  • #2 31 Mar 2012 06:34
    BENO99
    Poziom 26  

Witam.
    Przecież to ""proste"" do zdiagnozowania.
    Odłącz ten sygnalizator z wyjścia i podłącz 2,2 kOhm na to wyjście i obserwuj czy awarie występują dalej

1
  • #3 31 Mar 2012 07:54
    Micoń
    Poziom 8  

Sprawdzałem już ten wariant i po podłączeniu rezystora było ok. Ale co ciekawe po podłączeniu tego sygnalizatora optycznego do wyjścia OUT1 nie występuje awaria. Przy powrocie do układu początkowego, czyli sygnalizator na wyjście OUT2 po około pół godziny awaria wystąpiła ponownie. Okablowanie również sprawdziłem (przejście na kablu, ....)

0
  • #4 31 Mar 2012 10:54
    tehaceole
    Poziom 28  

Rezystor 2k2 w normalnym układzie połączeń masz wstawiony w sygnalizatorze czy przy centrali?

0
  • #5 01 Kwi 2012 09:23
    humek
    Poziom 32  

Rezystor powinien być na zaciskach zasilających w sygnalizatorze.jeden 2,2kOm na jedno wyjście OUT.Z tym że w wyrobach Satela nie jest wymagany rezystor (tak mi powiedział serwis Satela) do innych sygnalizatorów tak oczywiście.Zrób kolego test zapnij rezystor na końcu kabla ( w sygnalizatorze) bez podpinania do listwy sygnalizatora i sprawdź czy wywali awarię. potem podepnij do sygnalizatora (jeśli Satel to bez rezystora jeśli inny to z rezystorem) Jeśli będzie awaria możesz mieć uszkodzony sygnalizator ,czy oba wejścia zasilające zachowują się identycznie? tzn od optyki i akustyki?

0
  • #6 01 Kwi 2012 10:45
    dijej
    Poziom 16  

Albo masz uszkodzony kabelek sterujący optyką sygnalizatora, albo uwalony sygnalizator.
    Inna opcja to uszkodzony element na płycie centrali który steruje odpowiednim OUT-em.
    Możesz tam podłączyć bezpośrednio syrenkę (obciążenie ) i sprawdzić czy centrala wygeneruje usterkę.

0
  • #7 02 Kwi 2012 22:40
    Micoń
    Poziom 8  

Witam, rezystor 2,2 zapinałem bezpośrednio przy centrali. Sprawdzę przy sygnalizatorze być może to rzeczywiście uszkodzony kabelek lub sygnalizator. Dam znać o efektach eksperymentu.

Dodano po 3 [minuty]:

Humek nie dopisałem wcześniej, że sygnalizator jest Satela więc tak jak piszesz powinno wszystko pracować bez rezystorów. Wyjście OUT1 sterujące pracą syg. dźwiękowego działa bez zarzutu natomiast wyjście OUT2 sterujące syg.optycznym zgłasza awarię. Poeksperymentuję z rezystorem.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo